Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін і НБУ затвердили заходи щодо протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом.

0 17

Кабінет міністрів України спільно з Національним банком України затвердили постановою від 21 жовтня 2009 р. №1119 розроблений Держфінмоніторингом план заходів на 2010 р. з протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Про це повідомляє сьогодні прес-служба Держфінмоніторингу. Одним з перших заходів, який згідно документу має бути прийнятий вже в I кварталі 2010 р., є дозвіл співробітникам державної митниці заарештовувати валюту, яка перевозиться через кордон. Підставою для таких дій є підозра, що операція здійснюється з метою відмивання грошей.

Окрім цього, пропонується збільшити розмір штрафів за недекларування товарів або надання недостовірної інформації про товари, що перевозяться.

Зараз накладати арешт на валютні цінності, що перевозяться, мають право правоохоронні органи.

Крім того, Держмитслужба і Мін’юст мають подати Кабміну пропозиції щодо внесення відповідних змін до Митного кодексу України.

Іншою невідкладною мірою, яка має бути прийнята вже в IV кварталі цього року, є введення у фінансове законодавство такого поняття як “бездоганна ділова репутація” і розмежування понять “власник фінансової установи” і “особа, яка здійснює контроль над фінустановою”.

У числі інших нововведень план заходів по боротьбі з відмиванням грошей передбачає зміну законодавства ринку цінних паперів для того, щоб не допустити володіння контрольним пакетом акцій фондових компаній особам з судимістю.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар