Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін буде рекапіталізовувати лише банки з тимчасовою адміністрацією

0 23

Держава висунула проблемним банкам нові умови їх рекапіталізації: обов’язкове введення тимчасової адміністрації НБУ і покупка не менше 50%+1 акції банку Мінфіном самостійно або разом з новим інвестором.

Таку нову редакцію відповідного порядку Кабмін затвердив оприлюдненою вчора постановою №148 від 18 лютого «Деякі питання участі держави в капіталізації банків», пише «КоммерсантЪ-Украина».

Як відзначає видання, новий порядок аж ніяк не спростив процес входження держави в капітал банків. Кабмін погодився купувати лише акції банків з тимчасовою адміністрацією, зареєстрованих у формі ВАТ або реорганізованих у ВАТ в процесі капіталізації. Досі рекапіталізація могла проходити на прохання тимчасового адміністратора або акціонерів.

Видання також відзначає, що уряд порушив також свою обіцянку купувати не тільки контрольні, але і міноритарні пакети акцій банків, «щоб нікого не лякати примусовою націоналізацією».

Банку у будь-якому випадку необхідно буде віддати не менше 50%+1 акцій: або тільки Кабміну, або йому та іншому інвестору. А Нацбанк зобов’язали викупити облігації Мінфіну, внесені до капіталу проблемного банку, протягом п’яти банківських днів. На відміну від попередньої редакції механізму, після ухвалення рішення про рекапіталізацію банка Мінфін переказуватиме кошти з держбюджету, а не стабілізаційного фонду.

Таким чином, відзначає видання, поки на гроші бюджету можуть розраховувати тільки п’ять банків з дев’яти з тимчасовою адміністрацією: відкритими акціонерними товариствами є «Національний кредит», «Надра», «Київ», «Причорномор’я» і Трансбанк. Укрпромбанк і Західінкомбанк – товариства з обмеженою відповідальністю, а Промінвестбанк, з якого тимчасову адміністрацію виведуть 9 березня, і Одеса-банк – закриті акціонерні товариства.

Нагадаємо, Західінкомбанк офіційно заявив про готовність продати акції державі. Раніше про таке рішення заявив Родовід банк.

Джерело:

proUA

Залиште коментар