Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін пропонує штрафувати до 8,5 тис. гривень за неправдиві декларації

0 18

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ввести штраф до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (8 500 гривень) за подання свідомо неправдивих даних у декларації про майно, доходи, видатки і зобов’язання фінансового характеру.

Про це сказано в законопроекті №4556, зареєстрованому в Раді 25 березня.

Законопроектом передбачено внесення змін у низку законодавчих актів у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій з лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Зокрема, у Кодекс про адміністративні порушення пропонується ввести норму, відповідно до якої чиновник піддається штрафу від 150 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2 550-8 500 гривень) за подання свідомо неправдивих даних у декларації про доходи.

Законопроектом також пропонується дозволити спеціальну конфіскацію майна неповнолітніх порушників або визнаних судом недієзданих громадян, звільнених у зв’язку із цим від кримінального покарання.

Водночас, пропонується вилучити із низки статей Кримінального кодексу норму про конфіскацію незаконно отриманого майна, зокрема контрабанди.

Також пропонується поставити за обов’язок судам застосовувати до порушників штраф, виходячи із дворазового розміру незаконно отриманого прибутку (доходу).

Крім того, законопроектом передбачене введення кримінальної відповідальності (до 3 років, з важкими наслідками – до 8 років в’язниці) за зловживання владою або службовим становищем.

Водночас, пропонується виключити статтю про відповідальність за нездійснення посадовою особою певних дій з метою отримання хабара.

Відповідно до пояснювальної записки, проект закону розроблений Міністерством юстиції з урахуванням всіх рекомендацій експертів Європейської комісії й групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

Залиште коментар