Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Історія адвокатури України: перші результати досліджень

0 21

Асоціація адвокатів України спільно з іншими профільними організаціями продовжує реалізацію проекту “Історія адвокатури України”, який проходить під патронатом Клари Маргулян, члена правління ААУ, адвоката, заслуженого юриста України.

Як влучно висловилася президент Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва, в проекту є “мама” – доцент кафедри суспільних і політичних дисциплін Київського університету управління і підприємництва Ірина Василик, і “тато” – віце-президент ААУ Валентин Гвоздій.

Проект вже вийшов на всеукраїнський рівень, і в процесі роботи виявлено багато білих плям, тому навіть три роки заявленого терміну здається мало, аби провести дослідження, розповіла І.Василик. Учасники проекту зіштовхнулися, зокрема, з проблемами мови – адже архівні документи часто написані на діалектах іноземних мов, а також на латинській мові. Крім того, обсяги матеріалів дуже великі, і доводиться “вимивати золото з піску”.

Проект здійснюється з метою показати історичні етапи становлення адвокатури на території України, вплив судових систем на функціонування адвокатури, продемонструвати внесок адвокатів в побудову державності, освітити діяльність юридичних учбових закладів, гуртків, а також адвокатських фірм – порівняно з сучасними. На даний момент вже знайдена раніше невідома інформація про цілі династії українських адвокатів минулих століть, відзначила І.Василик, і запевнила, що “процих людей повинні знати, в першу чергу, всі носії адвокатської професії”.

Зараз здійснюється спільна конструктивна робота для написання на основі архівних матеріалів цілісної історії адвокатської професії, резюмував В.Гвоздій.

Залиште коментар