Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Інтереси Тимошенко в ЄСПЛ представлятимуть В.Теличенко і С.Власенко

0 16

Інтереси Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини представлятимуть адвокати Валентина Теличенко і Сергій Власенко. Про це повідомляє сайт Ю.Тимошенко.

У скарзі Юлії Тимошенко, поданій адвокатами Теличенко і Власенко 10 серпня 2011 року, вказується про політично вмотивоване переслідування екс-прем’єр-міністра.

Адвокати зазначають, що рішення про взяття Юлії Тимошенко під варту було незаконним, а досудове і судове слідство проходили з порушенням норм Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, статті 3 (заборона на принизливе поводження або покарання), статті 5 (право на свободу та особисту недоторканість) і статті 18 (обмеження у застосуванні обмежень щодо прав).

У скарзі також зазначається, що умови утримання Юлії Тимошенко в слідчому ізоляторі є неадекватними: екс-прем’єру не надається медична допомога, незважаючи на численні проблеми зі здоров’ям.

Європейський суд з прав людини долучив до матеріалів справи “Тимошенко проти України” оприлюднений 23 листопада 2011 року звіт Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

У звіті, зокрема, зазначається, що в Київському СІЗО, деякі будівлі якого побудовані 140 років тому, утримується ув’язнених більше, ніж передбачено місць. Причому більшість арештантів очікують у СІЗО або остаточного вироку, або результатів його оскарження.

У звіті також наголошується на неналежних санітарно-гігієнічних умовах у камерах. “Рівень гігієни також вкрай незадовільний: у деяких камерах представники делегації побачили тарганів, а ув’язнені також скаржилися на наявність мишей і щурів. У камерах санітарна техніка (туалет і раковина), як правило, у ветхому стані і явно не достатні для кількості ув’язнених”, – йдеться у звіті Європейського комітету.

 

Крім того, Європейський суд з прав людини долучив до матеріалів справи “Доповідь про права людини в 2010 році” Державного департаменту США, а також Резолюцію Європейського парламенту від 9 червня 2011 року про неприпустимість вибіркового застосування кримінального права щодо колишніх представників уряду – Юлії Тимошенко, Юрія Луценко, Євгенія Корнійчука.

Теги:

справа Ю.Тимошенко, ЄСПЛ

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар