Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Інститут медіа права звернеться в Європейський суд у справі з КСУ

0 19

Інститут медіа права має намір звернутися до Європейського суду зі скаргою щодо порушення права на ефективний засіб юридичного захисту та права на отримання інформації.  Це спричинено рішенням Вищого адміністративного суду у справі за позовом ІМП проти Конституційного Суду України щодо надання інформації, яка стосується розглянутої цим судом справи, повідомляється на сайті Інституту.

Нагадаємо, що причиною судового позову стала відмова Конституційного Суду України у задоволенні запиту про інформацію, в якому Інститут медіа права просив надати висновки низки юридичних вишів, на які суд посилався у рішенні щодо конституційності парламентської коаліції. Конституційний суд України відмовився надавати ці висновки, посилаючись на те, що вони є власністю відповідних навчальних закладів і водночас належать до матеріалів справи, які можуть бути надані лише сторонам провадження.

Зазначимо, що 24 березня 2011 року Вищий адміністративний суд України своєю ухвалою підтримав ухвали судів першої і другої інстанцій щодо відмови Інституту медіа права у відкритті провадження в адміністративній справі. Суди нижчих інстанцій постановили, що така справа не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства, оскільки позивач оскаржує дії Конституційного Суду України, вчинені у зв’язку з розглядом судової справи. Інститут медіа права у касаційній скарзі наголосив, що запитувані матеріали вже мають статус архівних, однак Вищий адміністративний суд України остаточно встановив: судове оскарження відмови в наданні інформації неможливе.

Інститут медіа права оскаржуватиме дії держави Україна у Європейському суді, оскільки, на його думку, мало місце порушення права одержувати інформацію, гарантоване статтею 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Крім того, було порушено право позивача на ефективний засіб юридичного захисту (стаття 13 Конвенції), оскільки йому було відмовлено у розгляді справи по суті.

Джерело:

Телекритика

Залиште коментар