Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Іноземним студентам та вченим дозволили вільно пересуватися по країнах Шенгенської зони

0 17
22 березня Рада міністрів закордонних справ країн Євросоюзу внесла зміни в положення про видачу довгострокових шенгенських віз (на строк більше трьох місяців) для громадян третіх країн.

Як повідомляється в прес-релізі, відповідно до ухваленого рішення громадяни третіх країн, яким були видані довгострокові візи на в’їзд в Шенгенську зону, прирівнюються до громадян третіх країн, які мають дозвіл на тимчасове перебування. Їм дозволено також вільно переміщатися по інших країнах Шенгену, але протягом періоду не більше трьох місяців.

Відзначимо, що згідно з попередніми правилами громадянам третіх країн, що отримали візи категорії D (для студентів, викладачів і вчених), дозволялося перебувати тільки на території держави-учасниці Шенгенської угоди, що видала в’їзну візу. Перетинати транзитом інші країні Шенгену можна було тільки з однією метою – дістатися до держави, у якій була видана віза.

Новими правилами визначено також, що період дії довгострокових віз не повинен перевищувати один рік. При цьому якщо держава, що входить у Шенген, дозволяє громадянину третьої країни залишатися на своїй території понад дванадцяти місяців, довгострокова віза повинна до закінчення терміну її дії бути замінена на дозвіл на тимчасове перебування.

Нагадаємо, 10 березня Європарламент підтримав документ, що передбачає надання права власникам довгострокових Шенгенських віз (студентам, викладачам, науковцям і т. п.) права на вільне пересування в треті країни, що входять до Шенгенської зони.

Це було зроблено після того, як з доповіддю виступив Карлос Коельо. “Факт, коли студент, який отримав візу на навчання в Бельгії, не може поїхати в спеціалізовану бібліотеку в Нідерландах, щоб отримати інформацію для написання своєї дисертації, або поїхати на вихідні до Барселони, просто неприйнятний”, – заявив він.

Джерело:

ТСН

Залиште коментар