Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Іноземні компанії втікають з України через корупцію і нечесні суди

0 18

Серед тих, хто залишив український ринок, такі банківські гіганти, як HSBC і Commerzbank, а також ціла низка інших банків; рітейлери Action (Польща), «Евросеть» (Росія), Peacocks (Великобританія), Stockmann Group (Фінляндія), Steve Madden (США), Praktiker (Німеччина); бельгійсько-нідерландська страхова компанія Ageas та італійська Assicurazioni Generali; російський металургійний гігант «Мечел»; шведська IKEA, пише журнал «Кореспондент».

Такий масовий відтік частково обумовлений проблемами в материнських структурах і кризою окремих ринків, але основні причини криються у вкрай несприятливому діловому середовищі в Україні — корупція, неможливість захистити свої інтереси в суді, нестабільність регуляторної бази.

На тлі такого масового відтоку інвесторів особливо виділяється той факт, що протягом останніх років в Україну не зайшла жодна велика приватна компанія, а притік прямих інвестицій за два роки зменшився з 143 до 132 дол. на людину, що у кілька разів менше, ніж у Росії (360 дол.) або Казахстані (776 дол.).

Якщо відняти гроші, що надходять з офшорних зон, то притік закордонних інвестицій зменшиться до 40 дол. на людину.

Як уже повідомлялося, дедалі менше німецьких компаній готові працювати в українських умовах. Експерти пояснюють це навіть не проблемами з податками, а корупцією.

Теги:

Корупція, інвестиції, іноземці

Джерело:

Ракурс

Залиште коментар