Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ініціативним групам заборонили збирати підписи за проведення референдуму про заборону продажу землі

0 13

Центрвиборчком відмовився реєструвати 44 ініціативні групи, які мали намір збирати підписи за проведення референдуму щодо заборони продажу сільгоспземлі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК. Вже вдруге ЦВК відмовляє в реєстрації ініціативних груп з цього питання.

З 6 по 17 червня в Центрвиборчком поступили 43 подання керівників органів місцевого самоврядування з 12 регіонів з приводу реєстрації ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою і документи про проведення зборів громадян по створенню таких груп.

Учасники зборів пропонували винести на референдум питання: “Чи підтримуєте ви заборону купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення і пов’язане з цим внесення відповідних змін до Земельного кодексу України?”.

Члени ЦВК прийшли до висновку, що передбачений в Земельному кодексі мораторій на продаж землі є тимчасовим обмеженням, а не безумовним і встановлений з метою впорядковування відповідних правовідносин, а отже, спрямований на забезпечення належних умов реалізації конституційного права власності на землю.

Таким чином питання, затверджене цими зборами громадян, не може бути винесене на всеукраїнський референдум за народною ініціативою як таке, що не відповідає Конституції України”, – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, ЦВК відмовила в реєстрації ініціативній групі, створеній на зборах громадян у Львові.

Вони пропонували винести на референдум питання «Чи схвалюєте ви закон України “Про землю”, проект якого опублікований в газеті “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” №96 (№19 цього року) 12-18 травня 2011 року, яким передбачена заборона продажу землі сільськогосподарського призначення, зокрема іноземцям.

На думку членів ЦВК, запропоноване питання є неточним і не дозволяє з’ясувати його зміст, у зв’язку з чим не може бути винесене на референдум.

Нагадаємо, на початку червня ЦВК також відмовилася зареєструвати ряд ініціативних груп для референдуму по забороні продажу землі сільгосппризначення.

Теги:

продаж землі, ЦВК, референдум за народною ініціативою

Джерело:

Дело

Залиште коментар