Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ідея створення Комітету суддів

0 14

Про цю ініціативу повідомив секретар Комісії Анатолій Марцинкевич, виступаючи 12 квітня на науково-практичній конференції «Місце та роль Верховного Суду України в системі судів загальної юрисдикції» в Національному університеті «Одеська юридична академія». До організації заходу долучився Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя.

Як зазначив А. Марцинкевич, створення дорадчого органу сприятиме вдосконаленню роботи Національної школи суддів України. При його допомозі планується опрацювання методичних рекомендацій при розробці Програм спеціальної підготовки кандидатів на посаду суддів вперше, удосконалення програм навчання суддів з метою підвищення рівня кваліфікації, формування тематики наукових досліджень з питань удосконалення судочинства.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України прагне перейняти позитивний досвід інших держав у реформуванні судової системи, зокрема Канади. У цій країні на чолі Національного суддівського інституту, відповідального за вдосконалення системи юстиції, стоїть Наглядова Рада. Їй належить провідна роль в галузі професійної підготовки суддів. До складу Ради входить від п’яти до дев’яти членів. Ключові функції Наглядової Ради такі: аналіз роботи Національного суддівського інституту; обговорення стратегічних планів; координація належного керівництва; перевірка проміжних звітів та затвердження річних звітів роботи НСІ, затвердження загального стратегічного та усіх річних планів тощо.

Секретар Комісії Анатолій Марцинкевич запропонував обрати персональний склад Комітету суддів з числа голів апеляційних судів України з великим досвідом роботи та авторитетом.

 До участі в заході були запрошені судді Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційних судів, представники Адміністрації Президента України тощо.

 

Теги:

ВККСУ, суддя

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар