Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Як рахувати строки надання ІПК відповідно до Закону №591

0 2

Як буде застосовуватися норма закону № 591 про зупинення перебігу строків, передбачених статтями 52 – 53 кодексу, щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі?

Вказана норма передбачає, що на період з 29.05.2020 по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) зупиняється перебіг строків*:

– надання контролюючими органами на запити платників податків індивідуальних податкових консультацій (ст. 52 Кодексу);

– надання контролюючими органами платникам податків нових ІПК, підготовлених з урахуванням висновків суду про скасування раніше наданої ІПК (ст. 53 Кодексу).

Також Законом передбачено, що з першого календарного дня місяця, наступного за місяцем, в якому завершується дія карантину, перебіг строків надання ІПК, які зупинялися, продовжується з урахуванням часу, що минув до такого зупинення.

Тобто, якщо контролюючий орган отримає запит платника податків на отримання ІПК, термін розгляду якого припаде в період з 29.05.2020 по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, то не буде вважатись порушенням, якщо контролюючий  орган надасть ІПК не у встановлений, із продовженням, 40 денний строк для розгляду запиту і підготовки відповіді, а наприклад, на 45–й день.

*Примітка: Строки надання ІПК, передбачені Кодексом:

– 25 календарних днів (з можливістю продовження на 15 календарних днів), що настають за днем отримання контролюючим органом звернення платника податків на отримання ІПК;

– 30 календарних днів з дня набрання законної сили рішенням суду про скасування раніше наданої ІПК.

https://officevp.tax.gov.ua/

Залиште коментар