Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

I-й судовий форум Асоціації юристів: президентські ініціативи

0 12

Президент Віктор Янукович ініціює виключення Верховної Ради із процедури призначення суддів.

Про це повідомив радник Президента-керівник головного управління Адміністрації Президента з питань судоустрою Андрій Портнов на 1-му судовому форумі Асоціації юристів, повідомляють “Українські новини”.

З його слів, у другій половині дня четверга до Конституційної асамблеї буде передано пропозиції Януковича про зміни до розділу Конституції “Правосуддя”. “Наступна позиція – це повне відсторонення парламенту та інших політичних органів від процесу призначення або обрання суддів на посади”, – сказав радник Президента.

Портнов зазначив, що, зокрема, пропонується скасувати перше призначення суддів на 5 років і відразу призначати їх безстроково за новою процедурою.

“Рішення про це (призначення) прийматиме Вища кваліфікаційна комісія в тому порядку, у якому вона сьогодні вже працює. Це – тестування, конкурсні принципи. Після цього – Вища рада юстиції, яка уже в новому складі повинна бути сформована з більшістю суддів і після цього Президент України буде підписувати акт, що має виключно церемоніальний характер”, – сказав він.

Крім того,  пропонується відсторонити парламент від процесу можливого притягнення судді до кримінальної відповідальності.

“Сьогодні парламент дає згоду на притягнення до кримінальної відповідальності судді. Це повноваження також передається дисциплінарно-кваліфікаційним органам: Вищій кваліфікаційній комісії та Вищій раді юстиції”, – повідомив Портнов.

 

Теги:

суддя, судова влада

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар