Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Human Rights Watch заявила про падіння довіри до судів через процеси щодо опозиційних політиків

0 11

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила про падіння довіри до судів в Україні через судові процеси щодо вищих колишніх чиновників, у тому числі колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Як йдеться в доповіді організації за 2011 рік, “обвинувальний вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко, а також арешти і суди щодо інших колишніх урядовців підривали довіру до незалежності суду”. Про це повідомляють “Українські новини”.

Крім того, на думку Human Rights Watch, в 2011 році українські ЗМІ стикалися зі зростаючим тиском з боку влади, корупція залишалася поширеним явищем в державному та приватному секторі.

Згідно з доповіддю, в Україні зберігається тенденція до упередженого ставлення правоохоронців до злочинів на ґрунті ненависті.

“Міліція і прокуратура як і раніше неохоче визнають наявність у нападах расового мотиву, – йдеться в доповіді. – Зберігаються расова вибірковість і не пов’язані з насильством утиски з боку міліції, тривають злочини на ґрунті ненависті щодо осіб неслов’янської зовнішності, а також представників етнічних і релігійних меншин”.

Разом з тим серед позитивних моментів організація зазначила, що в 2011 році в Україні було прийнято реформи в інтересах зближення з Європейським Союзом і нові закони про доступ до інформації та захисту біженців.

Нагадаємо, минулого року Human Rights Watch в своїй щорічній доповіді констатувала в Україні зростання тиску на ЗМІ, недоліки міграційної політики та інші проблеми.

Теги:

судова влада, корупція

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар