Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Хто втратить субсидії та пенсії.Веріфікація торкнеться мільйонів

0 20

В Україні вже кілька місяців Міністерство фінансів проводить верифікацію одержувачів соцвиплат: пенсій, пільг, субсидій. В результаті перевірки, планують чиновники, “мертвим душам” перестануть платити пенсії, а тим, хто приховує свій дохід – субсидії. “Сегодня.ua” розбирався, як проводять верифікацію, і кого вона торкнеться.
Почали з переселенців
В Україні ще жодного разу не проводили верифікацію одержувачів соціальних виплат. Крім того, до цих пір в країні не створили єдину електронну базу пільговиків і пенсіонерів. У населених пунктах ведуть паперовий документообіг електронним, в результаті чого по всій країні, розповідають в Міністерстві фінансів, “мертві душі” отримують пенсії. Для того, щоб від них позбутися, варто всього лише зібрати всю інформацію, яка накопичилася в держорганах і зіставити її. Саме цим, починаючи з минулого року, і зайнявся Мінфін.
Як розповіла “Сегодня.ua” заступник міністра фінансів Оксана Макарова, верифікацію виплат переселенцям вже провели. За неофіційними даними, кожен десятий переселенець не зміг підтвердити своє право отримувати допомогу від держави.
“Були такі, які в різних регіонах на один паспорт 15 людей “оформили”, – діляться результатами перевірки в Мінфіні. Слідом за переселенцями перевірять пенсіонерів і одержувачів субсидій. Всього, за словами Оксани Макарової, за допомогою верифікації вдасться “заощадити” 5 мільярдів гривень.
“На сьогоднішній момент ми тільки закінчили першу стадію – верифікацію по виплатах переселенцям зараз ми підписуємо Протоколи на обмін Інформації, ми тільки на початку шляху Від проведення верифікації бюджет отримає 5 мільярдів гривень, це не тільки субсидії, а всі соціальні виплати ..”, – Розповідає чиновниця.
Для порівняння, 5 мільярдів гривень, за підрахунками Міністерства економіки, має вистачити на субсидії для 1,5 мільйона чоловік.
“У 2015 році було приблизно 150 тисяч припинень соціальних виплат і пенсійних виплат на підставі … фіктивних довідок і фіктивних переселенців”, – заявив кілька місяців тому вже екс-міністр соціальної політики Павло Розенко.
На черзі пенсіонери і одержувачі субсидій: як перевірять українців
У кабінеті міністрів розповідають, в результаті чергового підвищення тарифів з 1 травня в Україні субсидію отримуватимуть близько 7 мільйонів сімей. Паралельно з підвищенням тарифів чиновники планують впроваджувати програму з енергозбереження і перевіряти, чи всі субсідіанти дійсно мають право на допомогу від держави.
До слова, в інтернеті можна знайти десятки оголошень про оренду квартир з хорошим ремонтом і оформленої субсидією. У міністерстві економіки говорять, якщо сім’я здає квартиру, оформити субсидію вони можуть тільки на те житло, в якому живуть. Більш того, при оформленні субсидії буде враховуватися і дохід від здачі в оренду житла. Як припускають чиновники, найімовірніше ті, хто здає квартири з “субсидіями”, приховують додатковий дохід від оренди.
“Всім, хто отримує допомогу і дійсно повинен її отримувати, боятися не потрібно. Чи не будуть відбирати у людей пільги субсидії. Боятися потрібно тим, хто використовують цю систему незаконно. Якщо оформляють на померлих людей, на людей, які виїхали. Боятися потрібно тим, хто порушує закон “, – розповідає заступник міністра фінансів.
На початку року президент Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України”, згідно з яким Мінфін отримав доступ до банківської таємниці для перевірки інформації про одержувачів субсидій, пільг, пенсій.
“При здійсненні повноважень щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані”, – йдеться в законі. При цьому інформацію міністерство буде отримувати від банку без попередньої згоди індивідів.
Оксана Макарова зазначила, перевірку проводитимуть лише за тими даними, які є у держорганів. Так, наприклад, якщо жителі села продають молоко, але цей дохід не реєструють, його при “верифікації” враховувати не будуть.
Як покарають лже-пільговиків
У Міністерстві фінансів пояснюють, карати лже-одержувачів соціальних виплат та субсидій не будуть. У минулому році в уряді планували тих, хто отримав субсидію незаконно, штрафувати в двократному розмірі. Однак пізніше від цієї ідеї відмовилися.
“Ніяких штрафів уникають буде Завдання верифікації – .. Правильно розподілити кошти і допомагати тим, хто дійсно цього потребує Звичайно, якщо кошти отримали в результаті підробки документів, шахрайства – тут свою оцінку дадуть правоохоронні органи”, – говорять в Міністерстві фінансів.

Залиште коментар