Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Хто повинен платити податок на нерухомість?

0 75

 

Податок на нерухомість з’явився ще на початку минулого року, але вже в серпні підпав під податкові канікули. Цього літа він повернеться, причому в модифікованому вигляді: якщо торік податком обкладалася тільки житлова площа, то тепер, згідно антикризовому пакету законів, – спільна. Нові умови оподаткування набули чинності з 1 квітня, але фактично нараховувати податок почнуть з 1 липня. До цього часу платники ПНН повинні отримати платіжки з підсумковими сумами до оплати. Причому платити доведеться не тільки за поточний рік, а й за минулий: податкові канікули анульовані. Правда, за 2013-й можна буде розрахуватися за старою схемою – тільки за житлову площу.

Оподатковувати загальну площу житла більш логічно, ніж тільки житлову, вважає Едуард Бразас, керівник Комітету інформаційних технологій, сервісів, аналітики та Мультилістингової систем Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ ). Але основна проблема податку на нерухомість нікуди не зникла – це закритий і неповний реєстр прав власності. “Та інформація, яка була в міських БТІ ( раніше саме вони вели реєстри власності. – Ред.), не передано в нові реєстри, а доступу до старих даних у податкових органів немає. Скласти при цьому повну базу платників податків зараз не э можливим”, – говорить Бразас. Це означає, що точної кількості об’єктів, які повинні обкладатися податком, зараз не знає ніхто. Ще одне спірне питання нового збору – прив’язка розрахунку платежу до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. “Візьмемо Хонку Януковича площею кілька тисяч квадратних метрів. Щоб купити, побудувати і утримувати таке житло, потрібно багато грошей, відповідно, власник такого житла – людина багата, – пояснює Андрій Філін, керівник Порталу незалежних експертів оцінки “Вікна”. – І візьмемо, наприклад, житло фермера, у якого можуть бути ті ж квадратні метри, велика частина з яких – наприклад корівник, що примикаэ до будинку. За нинішніми правилами, однакова сума податку буде знята як з мільйонера, так і з простого фермера”. Вихід тут простий: у європейських країнах цей податок стягується виходячи з вартості нерухомості.Ухилятися від сплати податку якийсь час можна – хоча, враховуючи невелику ставку, на це навряд чи варто витрачати зусилля. “Найпростіший обхідний маневр – не реєструвати свою нерухомість так довго, як це можливо. Ні нерухомості – немає податку. Другий – це “дробити” власність шляхом переписування її на родичів, але тут є маса незручностей та ризиків “, – розповідає Бразас.

Джерело:

svdevelopment

Залиште коментар