Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Громада Балаклії отримала «мобільний ЦНАП»

0 69

Громада Балаклії отримала «мобільний ЦНАП». Отримані автомобіль та два комплекти техніки були надані в рамках шведсько-українського проекту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні».

Рішення щодо вибору громади для надання обладнання було прийняте у координації з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерством цифрової трансформації та Харківською обласною військовою адміністрацією.

«Одним із основних принципів, який впроваджуємо у відбудові, є її людиноцентричність. Саме тому ми сконцентровані перш за все на задоволенні базових потреб громадян, серед яких є й соціальні послуги, які надають ЦНАПи. Повернувши базову соціальну інфраструктуру в деокуповані громади, ми не тільки повертаємо туди життя, але й сприяємо поверненню українців, які змушені були покинути свої домівки», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

При виборі громади перш за все враховувалися такі критерії як розмір громади, кількість населення, кількість населених пунктів та відносна безпека.

«Відновлення громад – один з ключових пріоритетів шведської підтримки України у гуманітарному напрямку. Ми розуміємо важливість швидкого відновлення і, разом з тим, якісної координації та співдії на різних рівнях. Я також хочу підкреслити важливість демократичного залучення мешканців до прийняття рішень по відновленню громади, – це найкраща запорука ефективних проектів та прозорих і підзвітних суспільству процесів», – прокоментувала заступник голови Місії Посольства Швеції в Україні Марія Ліндгрен-Салтанова.

У комплектацію мобільного набору для надання послуг входить ноутбук, портативний сканер, лазерний принтер та 4G Wi-Fi-маршрутизатор; також авто обладнане інвертором. Загальна вартість авто та обладнання становить 834 тисяч гривень.

«Дякуємо шведським партнерам за своєчасну, вкрай необхідну підтримку в поновленні доступу мешканців до державних послуг. Можливість надати послуги громадянам, які з певних причин не можуть дістатися ЦНАП самостійно, є дуже важливим фактором, що впливає на швидкість відновлення життєдіяльності громади», – прокоментував начальник Балаклійської міської військової адміністрації Віталій Карабанов.

У грудні 2022 року 13 деокупованих громад Харківщини вже отримали першу кризову підтримку від проекту – техніку та необхідне обладнання для поновлення роботи ЦНАП вартістю 1,14 мільйона гривень. PROSTO продовжить підтримку звільнених громад Харківщини, Херсонщини та Миколаївщини протягом 2023 року.

Проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку Sida та реалізується SALAR International AB – дочірньою компанією Шведської асоціації місцевих влад та регіонів (SALAR). Команда проекту працює у двох офісах у Стокгольмі та Києві.

 

 

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури

Залиште коментар