Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Глава Уряду про процедуру індексації пенсій: Механізм закладений ще у жовтні 2017 року

0 13

Механізм індексації пенсій, яка з березня поточного року відбуватиметься щорічно і в автоматичному режимі, був опрацьований і закладений у жовтні 2017 року – з моменту ухвалення пакета законопроектів по пенсійній реформі, – підкреслив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Він наголосив, що питання пенсійного забезпечення – це ключове питання політики соціальної справедливості, яку веде Уряд. За його словами, зиск від зростання економіки має отримати кожен громадянин – і дитина, і людина похилого віку, і середній клас, який представляють вчителі, лікарі, фахівці та робітники, які разом і формують «силу нашої держави».

«З 1 березня ми розпочинаємо автоматичний перерахунок пенсій. Маємо чітку формулу – на основі 50% зростання середньої зарплати і 50% інфляції. Така формула була закладена ще у жовтні 2017 року, – сказав Володимир Гройсман. – До того ж ми не один раз говорили про те, що ті громадяни, які мають мінімальну пенсію, мають отримати більшу підтримку. І восени минулого року Президент України Петро Порошенко вийшов з ініціативою, аби направити додаткові надходження від розмитнення автомобілів на єврономерах на доплату. Пенсійний фонд отримав можливості зробити такі доплати».

Глава Уряду звернув увагу, що індексація пенсій – це системний крок «не під вибори». Таким самим кроком свого часу стало збільшення мінімальної зарплати, яка за три роки зросла втричі, та збільшення середньої зарплати.
«І зараз ми точно знаємо, що робити, аби зарплати зростали, а пенсії індексувалися», – наголосив Володимир Гройсман.

Довідково

Завдяки урядовій реформі пенсійної системи вже у жовтні 2017 року близько 10 млн пенсіонерів отримали збільшення розміру пенсії в залежності від низки факторів – у тому числі від небезпеки умов праці та стажу. У 2018 році збільшення пенсій отримали військові пенсіонери. Другу хвилю підвищення Уряд здійснив у січні 2019 року.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Залиште коментар