Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Херсонська прокуратура хоче закрити Центр з надання первинної правової допомоги

0 17

Прокуратура Скадовського району надіслала подання до міської ради з пропозицією закрити «Центр з надання первинної правової допомоги», який займався наданням первинної правової допомоги громадянам міста.

Підставою позбутись суспільно-важливого закладу прокуратура називає «дублювання функцій державних органів влади та органів місцевого самоврядування». 

На практиці ж люди, особливо незаможні, відвідавши державні установи і не отримавши належного роз’яснення з питань що їх цікавлять,  звертаються за порадою до «Центру з надання первинної правової допомоги» оскільки там консультують безоплатно.

Керівник центру Іван Шульга зазначає: «Щодня до нас приходять люди і ми їм допомагаємо. Скаржаться, наприклад, на пенсійний фонд, що ті їм не надають відповіді по перерахунку пенсії. Скаржаться на виконавчу службу, яка не хоче комунікувати. Ми допомагаємо правильно скласти заяву, і пояснюємо людям їх права. Пояснюємо що ці державні органи зобов’язані зробити відповідно до законодавства».

Роман Романов, директор ініціативи “Права людини і правосуддя” Міжнародного Фонд “Відродження”, за сприянням якого був створений Центр, називає такі дії прокуратури спробою обмежити місцеві ініціативи та залякати органи місцевого самоврядування. «Формування спроможної та розгалуженої системи надання безоплатної правової допомоги є передумовою обмеження функцій прокуратури щодо представництва інтересів громадян. Недивно, що прокуратура намагається поставити під сумнів спроможність установ, що заповнюють прогалину, яку не забезпечують своїми діями органи державної влади, в тому числі сама прокуратура», — цитує Романова Українська Гельсінська спілка з прав людини.  

Джерело:

УГСПЛ

Залиште коментар