Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Грузія подала до суду на Росію

0 15

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 16 квітня проведе слухання за міждержавним позовом Грузії проти Росії.

Позов було подано у березні 2007 року на основі статті 33-ї Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. У ньому Росію звинувачують у систематичному порушенні прав грузинських іммігрантів при депортації з Росії, наголошується у повідомленні Страсбурзького суду.

У комюніке йдеться, що «позов стосується подій, які послідували після затримання 27 вересня 2006 року у Тбілісі чотирьох російських офіцерів за підозрою у шпигунстві».

Уряд Грузії стверджує, що колективна депортація громадян Грузії з Росії суперечить нормам міжнародного права. Крім того, Тбілісі висловлює незадоволеність умовами, в яких утримували затриманих «як мінімум 2 тисячі 380 грузинів», сказано у повідомленні. Російську сторону звинувачують у переслідуванні грузинських іммігрантів, втручанні у приватне та сімейне життя.

Грузинський уряд стверджує, що закриття кордонів між двома країнами, припинення поштового та повітряного сполучення позбавило людей можливості отримати необхідну допомогу.

У Москві звинувачення Грузії назвали безпідставним, а сам позов – спрямованим на погіршення відносин з Росією. «Грузинська сторона має ясно усвідомлювати те, що зроблений нею черговий недружній крок проти Росії – погана новина для двосторонніх відносин», – наголошувалося раніше в заяві МЗС РФ, поширеній у зв’язку із судовим позовом.

Джерело:

Главред

Залиште коментар