Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Гроші на вітер

0 21

Україна щороку платить членські внески за участь ВР в Міжпарламентській Асамблеї держав-учасників СНД, щорічно виділяючи на ці цілі мільйони гривень, хоча де-юре не є її членом. Про це повідомив член української делегації в асамблеї, народний депутат Володимир Марущенко.

З його слів, як пише «Дзеркало тижня, в минулому році за свою участь в МПА СНД Рада заплатити 9 млн 426,8 тис. російських рублів. У поточному році планується внести 10 млн 138,1 тис. рублів. Це приблизно 4 млн грн, і третина суми вже переведено.

Член парламентської фракції Партії регіонів, професійний дипломат Леонід Кожара, коментуючи статус України в Міжпарламентській асамблеї, провів паралелі з участю нашої країни в роботі Співдружності незалежних держав.

“Тут використовується аналогія права. Так, з мовчазної згоди усіх країн-членів Співдружності Україна є учасником СНД, не будучи країною-членом цієї організації: ратифікувавши Угоду про її створення, ми не підписали статут СНД. Те ж саме відбулося і у випадку з МПА СНД. Причому всі інші члени погодилися з тим, що Україна є учасником Міжпарламентської асамблеї”, – зазначив він.

Голова української парламентської делегації в МПА СНД Іван Вернидубов не бачить жодних проблем у тому, що наша країна платить внески, не будучи де-юре членом організації. З його слів, “суму внесків визначає Рада МПА СНД. Ми платимо, тому що беремо участь у роботі цієї організації. Не будемо платити – не будемо брати участь, не будемо користуватися плодами її роботи. Основне завдання МПА СНД – гармонізація законодавства, наближення до світового, європейського законодавства. І зусиллями країн-учасників створюються дуже хороші модельні законопроекти”.

Водночас, фахівець у галузі міжнародного права, професор Києво-Могилянської академії Володимир Василенко стверджує, що оскільки Україна не є членом МПА, то вона не повинна вносити кошти до її бюджету. “Наша країна бере участь у МПА СНД як спостерігач, а цей статус не вимагає сплати членських внесків”, – стверджує він.

“МЗС має абсолютно чітко акцентувати на тому, що наша країна не є членом СНД в цілому і МПА СНД зокрема, а бере участь у них як спостерігач. Але найчастіше йдеться тільки про те, що Україна взяла участь у якомусь заході. Така подача цілком влаштовує Росію, оскільки створює в суспільстві думку, ніби Україна – частина євразійського простору, куди входить і СНД “, – переконаний Василенко.

Теги:

міжнародне право

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар