Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Гроші на судові компенсації уряд візьме з соцпільг?

0 18

Ветерани війни, інваліди та чорнобильці просять Кабінет міністрів відкликати з Верховної ради законопроект, що гарантує виплату компенсацій за судовими рішеннями, прийнятим не на користь держави. Джерелом цих виплат передбачаються кошти, призначені бюджетом для забезпечення соціальних пільг.

Законопроект був розроблений Міністерством юстиції на виконання вимог Європейського суду з прав людини, що зобов’язав Україні реформувати судове законодавство. Документ передбачає створення в держбюджеті нової статті витрат – на виплати за судовими рішеннями, прийнятим не на користь держави. За даними Мін’юсту, щорічно на ці цілі буде потрібно не менше 3,5 млрд. гривень. Фінансування виплат передбачається забезпечити шляхом перерозподілу бюджетних коштів з інших програм, переважно соціальних.

Розробники пропонують Раді делегувати Кабміну повноваження встановлювати розміри і порядок соціальних виплат, які зараз регламентуються законом і Конституцією. Зокрема, рішеннями уряду пропонується контролювати питання санаторно-курортного лікування та медичного забезпечення чорнобильців та ветеранів війни, надання безкоштовного проїзду в міському транспорті для ветеранів праці, а також визначати розміри знижки на оплату житлово-комунальних послуг для співробітників міліції та прокуратури – зараз їм надається 50% знижка.

“Програми чорнобильців і без того фінансуються не в повному обсязі, а прийняття законопроекту лише звузить пільги, зменшить розмір компенсацій. Якщо Кабмін не відкличе свій проект закону, результатом стануть безстрокові акції протесту по всій Україні”, – вважає голова головного секретаріату Всеукраїнської чорнобильської народної партії Микола Ісаєв. Законопроект № 7562 планують розглянути в сесійній залі з 15 по 19 березня, про що повідомляється на сайті Ради.

Теги:

виконання судових рішень

Залиште коментар