Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Громадянський шлюб: розподіл майна

0 33

Згідно з постановою Верховного суду, в Україні тепер будуть діяти нові правила розділу майна для сімейних пар, які не зареєстрували свої стосунки.

Так, рішенням Верховного суду по справі № 6-135ц13, навпіл ділитимуть лише те майно, які було куплено після 2004 року. А на те, що було придбано раніше, права доведеться доводити.

Нагадаємо, що згідно зі старим Цивільним кодексом, що діяв до 2004 року, щоб претендувати на половину майна, потрібно було не тільки проживати разом, але й довести, що майно було придбано в результаті спільної праці. І якщо раніше суди по-своєму тлумачили дану норму закону і виносили в аналогічних ситуаціях різні рішення, то тепер даним рішенням Верховний суд дав тлумачення поняттю “майно, придбане внаслідок спільної праці членів сім’ї”.

Як повідомляється, для того, щоб довести спільне проживання та працю, підійде все, що завгодно, починаючи від показань родичів, сусідів, і закінчуючи фотографіями, чеками та іншим. В останні роки юристи відзначають активне зростання кількості майнових спорів у судах між подружжям, яке розлучається. При цьому позови найбільш активно подають саме цивільні пари. Зі слів юристів, найчастіше ділять нерухомість, банківські заощадження, автомобілі.

 

Залиште коментар