Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГПУ закрила 24 СІЗО

0 17

Цього року у слідчих ізоляторах перебувало понад 35 тис. ув’язнених, у спецустановах міліції понад 36 тис. осіб, у кімнатах для затриманих та доставлених близько 2,5 тис. громадян.

Перевірками установлено низку порушень прав затриманих та ув’язнених щодо їх належного матеріально-побутового забезпечення, медико-санітарного обслуговування та вільного доступу до лікарів територіальних закладів охорони здоров’я, дотримання строків тримання в установах, своєчасного інформування родичів про їх затримання тощо, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю ГПУ.

Для усунення цих порушень закону у 2012 році прокурорами внесено майже 1000 документів реагування, за результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто близько 700 службових осіб, за вчинення корупційних правопорушень 7 службовців притягнуто до адміністративної відповідальності.

Унаслідок вжитих прокурорами заходів вдалось знизити переповнення слідчих ізоляторів Державної пенітенціарної служби України на понад 1,6 тис. осіб, значно зменшити кількість безпідставних затримань та випадків доставляння громадян до територіальних органів внутрішніх справ.

У зв’язку з невідповідністю умов тримання, прокурорами призупинено діяльність 24 ізоляторів тимчасового тримання та понад 90 кімнат для затриманих і доставлених чергових частин органів внутрішніх справ. Діяльність цих установ буде поновлено лише після приведення їх до вимог законодавства та міжнародних стандартів, повідомили в ГПУ.

Теги:

ГПУ, пенітенціарна система України, права затриманих, права людини

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар