Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГПУ виявила причетність VAB Банку до постачання до Грузії зенітних ракет

0 13

Генеральна прокуратура України встановила причетність українського банку ВіЕйБі Банк до схеми постачання до Грузії 48 українських зенітних керованих ракет 9М38М1,повідомляє «Дело».

Нагадаємо, що в 2005 році державна компанія «Укроборонсервіс» уклала договір про придбання для потреб Міноборони 52 зенітних керованих ракет 9М38М1, з них 48 — бойових, дві — навчальні і ще дві — макети ракет. Ці боєприпаси використовуються в зенітних ракетних комплексах «Бук-М1» і «Бук-М1-2».

Для здійснення покупки було укладено договір з українсько-російською фірмою «Паралакс». В прокуратурі відзначили, що на момент укладення договора «Паралакс» взагалі не мав ні ракет, ні ліцензії на торгівлю боєприпасами, повідомляє видання.

Щоб операція відбулася, ракети компанії «Паралакс» продала все та ж«Укроборонсервіс». Таким чином, державна компанія купила ракети у фірми, якій раніше їх же і продала.. Чистий прибуток від цієї операції для «Паралакса» становив 8 млн. грн.

Як з’ясувалося, грошей на придбання комплексу ракет фірма «Паралакс» не мала. У вигляді кредитної лінії їх в 2006 році виділив ВАТ «ВіЕйБі Банк». Згідно з матеріалами прокуратури, фірма «Паралакс» отримала від банку кредит в сумі 11,814 млн. грн. Як повідомило виданню джерело у ВіЕйБі Банку, слідчі з прокуратури вже провели виїмку документів щодо руху коштів на банківських рахунках «Паралакса».

Джерело:

proUA

Залиште коментар