Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГПУ порушила 61 справу проти міліціонерів через тортури

0 17

Генеральна прокуратура в 2012 році розслідувала 61 кримінальну справу стосовно працівників міліції, які застосовували катування та інше жорстоке поводження.

Про це Радіо Свобода повідомили у Генпрокуратурі України у відповідь на інформаційний запит.

«На Ваш запит повідомляємо, що до 19 листопада 2012 року (до моменту набуття чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України) у провадженні перебувала 61 кримінальна справа стосовно працівників міліції щодо застосування катувань та іншого жорстокого поводження», – йдеться в повідомленні.

Із цих кримінальних справ 40 з обвинувальним висновком відносно 76 працівників органів внутрішніх справ направили до суду.

Наприкінці минулого року на 14-ій сесії Робочої групи з Універсального періодичного огляду Ради ООН з прав людини Україна оприлюднила звіт, за яким «за період першого кварталу 2012 року до підрозділів внутрішньої безпеки МВС надійшло 975 звернень громадян про порушення їхніх конституційних прав і свобод, у тому числі 211 – про тортури і тілесні ушкодження».

Теги:

права людини, катування

Джерело:

Радіо Свобода

Залиште коментар