Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГПУ: масштаби корупції в Україні загрожують її національній безпеці

0 19

Однією з найбільш значущих глобальних проблем, яка підриває віру суспільства у демократичність державних процесів та наносить шкоду мільйонам громадян, є корупція. Як відомо, за ініціативи Президента України прийнято пакет антикорупційних законів, які вступають в дію з 1 липня. Вони вимагають нових підходів до боротьби з корупцією.

В останньому звіті правозахисної організації Freedom House зазначається, що «великий масштаб корупції підриває демократію України», а «урядова антикорупційна кампанія не викликає довіри». За висновками міжнародних експертів, у тому числі провідної антикорупційної міжнародної організації “Трансперенсі Інтернешнл”, Україна за минулий рік на 12 пунктів відновила свої позиції. Проте 134-те місце із 178 країн за рівнем корумпованості не може нас влаштовувати.

Про наявність серйозних проблем в Україні щодо протидії корупції відзначається також на засіданні групи держав Ради Європи GREСO (ГРЕКО) та у звіті Організації економічного співробітництва і розвитку (ОАЕСР) в рамках виконання Стамбульського плану дій.

З метою забезпечення ефективної протидії корупції прокуратурою проведена певна робота.

Учора Генеральним прокурором України Віктором Пшонкою проведено координаційну нараду керівників правоохоронних відомств держави. На ній не тільки обговорено здобутки і проблемні питання боротьби з корупцією, а й розроблено низку подальших спільних заходів.

Слід зазначити, що поточного року суттєво активізовано діяльність на рівні центральних відомств. Порушено кримінальні справи щодо 26 високопосадовців колишнього і нинішнього Урядів. Половину з них (13) уже надіслано до суду з обвинувальним висновком. Загалом до суду спрямовано 909 корупційних кримінальних справ, 18 з яких – про злочини, вчинені організованими угрупованнями. Майже удесятеро зросла сума відшкодованих збитків, заподіяних корупційними злочинами (105 млн. грн.).

Запроваджено практику захисту інтересів держави шляхом пред’явлення позовів у порядку цивільного судочинства по збитках, які заподіяно злочинами.

Наразі судами задоволено такі позови у кримінальних справах, які розслідуються стосовно високопосадовців, на суму понад 423 мільйони гривень.

Робота з цих питань триває.

Теги:

ГПУ, корупція

Джерело:

ГПУ

Залиште коментар