Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГПУ відкрила провадження щодо екс-заступника міністра юстиції

0 18

Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальне провадження стосовно колишнього заступника Міністра юстиції України (2011 р.) за фактом зловживання владою або службовим становищем, що призвело до ненадходження до Державного бюджету України майже 2 млн грн плати за надання адміністративних послуг. Про це УНН повідомили у прес-службі ГПУ.

За інформацією Головного управління захисту прав і свобод громадян, інтересів держави, нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу із організованою злочинністю і корупцією Генпрокуратури, вказаний посадовець підписав наказ, яким встановлювалась плата за пошук у Єдиній базі даних про підприємства щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство та видачу про це витягу. В подальшому кошти, отримані за ці послуги, спрямовувались до ДП “Інформаційний центр”.

“Разом з тим, варто зазначити, що відповідно до законодавства, накази міністерства з вказаних питань підписує міністр як його керівник, а отже заступник міністра підписав зазначений наказ з перевищенням наданих йому повноважень.

Крім цього, плата за надання адмінпослуг здійснюється у розмірі та порядку, що визначені законодавчими актами і, лише у випадку, коли це не передбачено законодавчими актами — актами Кабінету Міністрів України. А отримані кошти відносяться до доходів Державного бюджету України.

Отже, внаслідок видання незаконного наказу, протягом 2011-2012 років до Державного бюджету України не надійшли кошти в сумі майже 2 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

Відомості про вказане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки). Триває досудове розслідування.

Джерело:

ГПУ

Залиште коментар