Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГПУ відкрила провадження щодо екс-заступника міністра юстиції

18

Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальне провадження стосовно колишнього заступника Міністра юстиції України (2011 р.) за фактом зловживання владою або службовим становищем, що призвело до ненадходження до Державного бюджету України майже 2 млн грн плати за надання адміністративних послуг. Про це УНН повідомили у прес-службі ГПУ.

За інформацією Головного управління захисту прав і свобод громадян, інтересів держави, нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу із організованою злочинністю і корупцією Генпрокуратури, вказаний посадовець підписав наказ, яким встановлювалась плата за пошук у Єдиній базі даних про підприємства щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство та видачу про це витягу. В подальшому кошти, отримані за ці послуги, спрямовувались до ДП “Інформаційний центр”.

“Разом з тим, варто зазначити, що відповідно до законодавства, накази міністерства з вказаних питань підписує міністр як його керівник, а отже заступник міністра підписав зазначений наказ з перевищенням наданих йому повноважень.

Крім цього, плата за надання адмінпослуг здійснюється у розмірі та порядку, що визначені законодавчими актами і, лише у випадку, коли це не передбачено законодавчими актами — актами Кабінету Міністрів України. А отримані кошти відносяться до доходів Державного бюджету України.

Отже, внаслідок видання незаконного наказу, протягом 2011-2012 років до Державного бюджету України не надійшли кошти в сумі майже 2 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

Відомості про вказане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки). Триває досудове розслідування.

Джерело:

ГПУ

Комментарии