Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГПУ відкрила нові кримінальні провадження проти Пшонки

0 19

Генеральна прокуратура України відкрила нові кримінальні провадження проти екс-генерального прокурора України Віктора Пшонки за розкрадання бюджетних коштів та фабрикування кримінальних справ. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

“Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані про вчинення колишнім генпрокурором України Віктором Пшонкою кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України”, – йдеться в повідомленні.

Так, Пшонці інкримінують заволодіння упродовж 2010-2014 рр. бюджетними коштами в особливо великих розмірах, які були виділені на будівництво нової будівлі Генеральної прокуратури України.

Крім цього, одне з вказаних проваджень стосується одержання Пшонкою, що діяв за попередньою змовою із своїм сином – народним депутатом України Артемом Пшонкою, неправомірної вигоди для себе та членів своєї сім’ї за не притягнення осіб до встановленої законом кримінальної відповідальності.

Також, як повідомляє ГПУ, вищевказані особи отримували неправомірну вигоду за порушення “замовних” кримінальних проваджень (справ), зміну запобіжного заходу із тримання під вартою на менш суворий, незаконне накладення арешту на майно для його подальшого скасування за винагороду, проведення обшуків з метою залякування, прикриття незаконного бізнесу, а також сприяння “рейдерським” захопленням підприємств, поєднаних із зловживанням владою, що спричинило тяжкі наслідки.

“У зазначених кримінальних провадженнях триває досудове розслідування. Наразі головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України проводяться першочергові слідчі дії”, – йдеться у повідомленні.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар