Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГПУ склала рейтинг найбільших хабарів за 2013 рік

0 16

Найбільша сума задокументованої цього року правоохоронцями неправомірної вигоди становить 700 тисяч доларів. Про це під час брифінгу повідомив начальник Головного управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією Володимира Кривуценка.

В.Кривуценко озвучив п’ять найбільших сум неправомірної вигоди, які виявили правоохоронці.

“На останньому місці цієї п’ятірки неправомірна вигода у сумі 130 тисяч доларів або 1,1 млн грн. Кіцманським райсудом Чернівецької області розглядається кримінальне провадження за обвинуваченням голови Кам’янської сільради Сторожинецького району, який зловживаючи службовим становищем вимагав та одержав від приватного підприємця неправомірну вигоду в розмірі 130 тисяч доларів США за надання в оренду земельної ділянки водного фонду площею 10 га”, — повідомив В.Кривуценко.

На четвертому місці — хабар у сумі 150 тисяч доларів. “Слідчим управлінням ГУМВС в Одеській області повідомлено про підозру арбітражному керуючому, який вимагав та одержав неправомірну вигоду на цю суму за не вжиття заходів на забезпечення вимог кредиторів при розгляді провадження у справі про банкрутство товариства”, — повідомив В.Кривуценко.

Третє місце — 225 тисяч доларів. “1,8 млн грн — таку неправомірну вигоду вимагали від громадян депутат Новофедорівської селищної ради Сакського району та селищний голова за прийняття позитивного рішення по наданню у власність земельних ділянок”, — повідомив В.Кривуценко.

Друге місце — 305 тисяч доларів. “2,5 млн грн. Прокуратурою міста Києва в березні направлено до суду обвинувальний акт стосовно члена правління приватного акціонерного товариства „Укрпрофтур“, який підбурював підприємця до надання неправомірної вигоди у зазначеній сумі за надання в оренду частини території автобази”, — повідомив В.Кривуценко.

Перше місце — 700 тисяч доларів. “Понад 5,6 млн грн. Прокуратурою міста Києва у вересні поточного року повідомлено про підозру арбітражному керуючому процедурою банкрутства товариства з обмеженою відповідальністю, який вимагав від представника цього товариства неправомірну вигоду у зазначеному розмірі за закінчення процедури санації і приховання порушень законодавства при здійсненні товариство фінансово-господарської діяльності”, — повідомив представник Генпрокуратури.

Водночас за його словами, найбільшою сумою неправомірної вигоди задокументованою правоохоронцями залишається сума, яка фігурує у кримінальному провадженні яке перебуває у суді — факт вимагання неправомірної вигоди в розмірі 11 млн доларів США директором Інституту педагогіки Національної Академії педагогічних наук України та його сином. Цю суму вони вимагали від підприємця за надання в оренду цілісного державного майнового комплексу. “Однак ця справа закінчена і передана до суду ще у минулому році”, — сказав він.

Джерело:

УНН

Залиште коментар