Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГПУ саботує притягнення суддів до кримінальної відповідальності

0 88

Генпрокуратура звернулась до тимчасової спецкомісії (ТСК) з перевірки 197 суддів, які виносили рішення проти активістів Євромайдану, чим розписалася в саботажі притягнення суддів до відповідальності, так як зобов’язана особисто займатися розслідуванням кримінальними злочинами служителів Феміди. 

Таку думку висловив заступник голови громадської комісії по розслідуванню і попередженню порушень прав людини в Україні Станіслав Батрин. На думку експерта, інспекція суддів комісією — не більше, ніж гра на публіку, яка продовжується з дня прийняття Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Цей закон, вважає Батрин, свідомо спрямований на допомогу в уникненні суддями відповідальності. Створенням ТСК був введений непотрібний механізм притягнення суддів до відповідальності, кожен етап якого судді можуть оскаржити або блокувати (зверненням до Конституційного суду тощо), або в ході якого отримати «папірець» про те, що ТСК не бачить в діях порушень.

Більш того, комісія наділена виключно рекомендаційними повноваженнями. Її висновок надсилається до Вищої ради юстиції, де і приймається остаточне рішення з того чи іншого судді.

Нарешті, впевнений Батрин, рішення ТСК і Вищої ради юстиції не передбачають кримінальну відповідальність суддів. Максимум, що може загрожувати суддям — дисциплінарне стягнення.

У зв’язку з цим, прокуратура зобов’язана безпосередньо перевіряти суддів, а не звертатися до посередницького інституту, оскільки в діях 197 суддів, які приймали рішення про арешти людей без будь-яких доказів, є ознаки злочину, передбаченого ст. 375 КК України. Відповідні статті передбачають обмеження свободи від 2 до 8 років.

Залиште коментар