Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГПУ порушила справу проти Лавриновича і Лукаш

0 31

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження проти екс-міністрів юстиції України Олександра Лавриновича та Олени Лукаш за фактом розтрати бюджетних коштів на залучення іноземних компаній у справі проти Юлії Тимошенко. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

“Генеральна прокуратура України 20 травня цього року зареєструвала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України стосовно колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича (2010-2013 рр.), його заступника, начальника департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності та екс-міністра юстиції Олени Лукаш (2013-2014 рр.) за фактом розтрати бюджетних коштів”, — йдеться в повідомленні.

Як зазначають у ГПУ, за результатами перевірки використання Міністерством юстиції України бюджетних коштів на залучення іноземних компаній у справі “Тимошенко проти України”, що перебувала на розгляді Європейського суду з прав людини, встановлено, що послуги цієї юридичної компанії у 2012 р. коштували 95 тис. грн, а у 2013 р. згадувані особи на ці ж послуги витратили з держбюджету 8,6 млн грн.

Крім цього, повідомляють у прокуратурі, Лукаш при звільненні з посади привласнила документи щодо проведення вказаної закупівлі.

Наразі триває досудове слідство.

Нагадаємо, уряд України залучив британську юридичну компанію Lawrence Graham для розслідування справи про розкрадання 200 млн дол., у привласненні яких підозрювали, в тому числі, екс-прем’єрів Юлію Тимошенко та Павла Лазаренка.

При цьому британські ЗМІ повідомляли, що в рамках розслідування британські юристи виявили 278 банківських рахунків у 26 країнах, які пов’язані з Тимошенко та її чоловіком.

 

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар