Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Готуються зміни, відповідно до яких боржників за кредитами виселятимуть із квартир за двомісячне прострочення

0 13

Комерційні банки на тлі посиленої боротьби з неплатниками кредитів розробили законопроект, який збільшить їхні права.

Вони зможуть відбирати заставу у позичальників і виселяти їх із квартир у разі більш ніж двомісячної затримки за виплатами.

Нацбанк підготував проект змін до низки законів, спрямованих на захист прав кредиторів. У НБУ розповіли, що проект було ініційовано банками, які намагаються зменшити збитки від дій позичальників, які ухиляються від сплати боргів різними методами, пише Комерсант-Україна.

Документ, зокрема, пропонує позбавляти позичальників права розпоряджатися предметом застави у разі неплатежів за кредитом більше двох місяців, дозволити судам за заявою банку приймати рішення про виселення людей із квартир, що перебувають у заставі, та скасувати необхідність отримання згоди органів опіки на реалізацію застави.

Документ також забороняє популярну схему визнання банкрутом фізособи-підприємця за її особистими зобов’язаннями. А власники і керівники компаній-боржників, а також їхні родичі не зможуть створювати нові компанії. Боржники не зможуть здійснювати розрахункові операції до сплати зобов’язань за кредитом, а банкрутство компаній не позбавить банки прав на заставне майно проблемних компаній.

Як повідомлялося, дані про діяльність 14-ти найбільших банків за I квартал свідчать, що криза в більшості цих установ завершилася. Збитки за три місяці показали лише Укрсиббанк (716,93 млн грн), Промінвестбанк (151,53 млн грн), «Фінанси і Кредит» (22,88 млн грн) і «Форум» (267,51 млн грн), тоді як інші змогли отримати прибуток.

Залиште коментар