Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Госпсуд Києва повернув майже 96 га землі в держвласність

0 13

8 червня 2011 року Господарський суд Києва задовольнив позов Генеральної прокуратури України про визнання недійсними рішення Київської міськради, згідно з якими кооперативу Забудовник було передано безоплатно у приватну власність для будівництва житла земельну ділянку площею 95,79 га.

На веб-сайті Генпрокуратури повідомляється, що за результатами перевірки встановлено численні порушення вимог законодавства при отриманні в 2007 році вищевказаним кооперативом земельних ділянок у Деснянському районі Києва.

Крім того, в повідомленні йдеться, що рішенням Київської міськради від 1 жовтня 2007 року зазначеному кооперативу всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів України були передані землі на вул. Пуховській загальною площею 95,79 га, в тому числі 82,86 га безкоштовно у приватну власність для будівництва житла, 8,06 га – в короткострокову оренду на п’ять років для житлової забудови і 4,87 га – в довгострокову оренду на 49 років для рекреаційних цілей та благоустрою території.

Як повідомляється в подальшому зазначений кооператив передав земельні ділянки, надані йому в приватну власність, до статутного капіталу інших товариств.

Враховуючи порушення чинного законодавства, допущені при наданні земельної ділянки та створенні кооперативу, Генпрокуратурою до Господарського суду Києва був поданий позов про визнання недійсним зазначеного рішення Київської міськради та визнання недійсними державних актів на право власності на ці земельні ділянки.

Згідно з даними Генпрокуратури, з урахуванням попередніх судових рішень за позовами Генпрокуратури України, Госпсудом Києва скасовано незаконні рішення Київради про передачу обслуговуючим кооперативам понад 1,5 тис. га землі природно-заповідного та історико-культурного призначення вартістю понад 2,1 млрд грн.

Нагадаємо, раніше Госпсуд Києва повернув державі 43 га землі в Голосіївському районі.

Теги:

відчуження земель, КМДА

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар