Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Голови Апеляційного і Господарського судів Криму йдуть у відставку

0 11

Вища рада юстиції (ВРЮ) України ухвалила рішення про внесення подання про звільнення голови Апеляційного суду Криму Сергія Луніна і глави Господарського суду Криму Михайла Луцяка. Про це повідомляє офіційний сайт ВСЮ. Повідомляється, що в обох випадках голови судів подали заяви про відставку.

Нагадаємо, 9 вересня співробітники прокуратури Криму за підтримки СБУ провели виїмку документів з будівлі Апеляційного суду Криму. Працівники суду стверджують, що в першу чергу правоохоронці цікавилися електронними носіями, зокрема – сервером суду, на якому зберігається архів всіх рішень і службове листування. При цьому ухвали суду про проведення обшуку в приміщенні його працівники не отримали.

Шуканий комп’ютер слідчі прокуратури знайшли в одному з розташованих неподало продуктових магазинів. Продавець магазину стверджує, що вранці його принесли двоє хлопців із суду і попросили залишити на деякий час. У результаті слідчі прокуратури Криму вилучили системний блок як речовий доказ і зняли з нього відбитки пальців.

Прокуратура Криму пред’явила звинувачення голові Апеляційного суду Криму Сергію Луніну в перевищенні службових повноважень і порушенні у сфері охорони державної таємниці.

Судова асоціація України (САУ) «Фонд сприяння правосуддю» назвала обшук і виїмку документів в Апеляційному суді Криму спробою тиску на його голову Сергія Луніна. Підставою для порушення кримінальної справи з грифом «таємно», за даними САУ, стало рішення керівництва суду поміняти розміщення кабінетів і перенести так звану «секретну» кімнату з одного поверху адмінбудівлі на інший. Крім того, за інформацією джерел САУ, справа могла бути порушена за заявою однієї з колишніх співробітниць Апеляційного суду.

Як повідомлялося, порушення кримінальної справи проти голови Апеляційного суду Сергія Луніна по двох статтях КК могло бути викликане бажанням колишньої співробітниці суду, незадоволеної своїм звільненням, звести рахунки. За даними джерела агентства, скандальна історія із звільненням жінки, наближеної до керівництва суду, привела до того, що вона звернулася за допомогою до свого родича – співробітника Служби безпеки України.

«Це звичайна помста – була не зовсім красива історія із звільненням. Вона підключила свого родича в СБУ, і ті зробили перший крок. А як тепер розвиватиметься ситуація – ніхто не знає», – сказало джерело.

Теги:

Лунін Сергій, Апеляційний суд Криму

Залиште коментар