Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Голову одного з райсудів Одещини позбавили волі на 5 років

0 36

Набув чинності вирок апеляційного суду Вінницької області за кримінальною справою, порушеною за матеріалами СБУ, стосовно голови одного із районних судів Одеської області, який вимагав та одержував хабарі від мешканців області.

Як повідомили в прес-центрі СБУ, співробітники відомства встановили, що суддя вимагав та одержував незаконну грошову винагороду від зацікавлених осіб за розгляд судових справ на їх користь. Правоохоронці задокументували 27 епізодів протиправної діяльності служителя Феміди. У більшості зафіксованих випадків хабарництва зловмисник отримував гроші на робочому місці.

У лютому 2008 року за матеріалами СБУ Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за ч.2 ст.368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. Одразу після цього суддю було відсторонено від виконання ним службових обов’язків.

У ході слідства було виявлено докази вчинення підозрюваним суддею інших злочинів. На основі цих матеріалів Генеральною прокуратурою України було порушено ще 7 кримінальних справ за ч.1 ст.190, ч.1 ст.358, ч.1 ст.364, ч.1 ст.366, ч.2 ст.368, ч.2 ст.375, ч. 4, 5 ст.27 Кримінального кодексу України.

Вироком суду хабарника засуджено до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади судді строком на 3 роки, з конфіскацією всього належного йому майна. Відповідно до ст. 54 Кримінального кодексу України рішенням суду правопорушника позбавлено другого кваліфікаційного класу.

Теги:

суддя, хабарництво

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар