Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Головні виборчі баталії попереду

0 29

В разі спроб ухвалення «сирого» закону про вибори від більшості без консультацій із опозицією Сергій Подгорний погрожує блокувати членами опозиційних фракцій трибуну парламенту, оскільки «якщо буде проголосований законопроект Лавриновича чи Єфремова, це може спровокувати невизнання демократичними інститутами Європи результатів виборів 2012 року ще до їхнього старту».

С.Подгорний також наголосив, що не можна змінювати виборче законодавство за рік до виборів. “Сьогодні головне – не допустити включення машини для голосування, яку Партія регіонів вже підготувала для громадян України, – заявив він.- Необхідно, принаймні, зберегти низку норм, які діяли раніше у виборчому законодавстві. Краще тоді взагалі нічого не міняти, ніж ухвалювати законопроекти Єфремова і Лавриновича”.

Він бачить, що Україна нині не є правовою державою.

“Сьогодні в нашій країні чиновники взяли за правило системно порушувати базові права громадян. Приймаються потрібні закони для додаткового збагачення чиновників, наприклад, блюзнірська пенсійна реформа, закон, пов’язаний з ліквідацією пільг тощо”, – сказав народний депутат.

Але один із авторів законопроекту Олександр Єфремов пояснив закиди опозиціонерів тим, що змішана система лякає опозицію, бо вона боїться програшу в мажоритарних округах.

Лідер фракції ПР у парламенті також відкидає критику опозиції стосовно того, що проведення виборів у мажоритарних округах призведе до спотворення результатів волевиявлення.

“Виборці хочуть безпосередньо обирати депутата. Наші опоненти проти мажоритарних виборів, бо можуть не набрати достатньої кількості голосів в округах”, – сказав Єфремов.

Депутат прогнозує, що новий закон про вибори буде ухвалено найближчими місяцями, бо «стосовно більшості його норм Веніціанська комісія дала позитивний висновок».

Він вважає критику опозиції безпідставною, бо «вцілому закон виписано досить демократично».

Одначе саме через оце «досить» і ламаються списи у сесійній залі та поза нею. І, з усього видно, головні баталії ще попереду

Любомир ШЕВЧЕНКО

Теги:

виборче законодавство, проголосований законопроект, Лавринович, Партія регіонів, ліквідація пільг, лідер фракції ПР, обирати депутата, Єфремов, критика опозиції, правові новини

Джерело:

ЮВУ № 43

Залиште коментар