Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Голова ВСУ просить Медведька перевірити слова Волкова те, як він давав хабара судді

18

Голова Верховного Суду Василь Онопенко звернувся до Генерального прокурора Олександра Медведька з листом, у якому викладено прохання перевірити оприлюднену колишнім народним депутатом Олександром Волковим інформацію про вирішення ним свого часу в суді спірного питання за хабар. Про це повідомили «proUA» у прес-службі ВСУ.

У листі Онопенко зазначає, що виступаючи у прямому ефірі програми «Свобода» на телеканалі «Інтер» 19 грудня, Волков заявив: “У мене було одне питання, я підійшов до судді й кажу: “Мені треба вирішити”. Зауважу, питання цілком законне, я на 100% правий. Він на мене подивився і каже: “Олександре Михайловичу, в принципі, це питання коштує 100 тисяч, але для тебе, хрін з ним – тридцятка».

Цю інформацію, зазначає голова ВСУ, поширили й друковані засоби масової інформації.

«Зі сказаного О.Волковим випливає, що він дав не названому ним судді хабара, а цей суддя одержав від нього хабара за постановлення в інтересах О.Волкова відповідного судового рішення. Таким чином, фактично йдеться про вчинення двох злочинів у сфері службової діяльності – одержання та давання хабара, відповідальність за які передбачено статтями 368 та 369 Кримінального кодексу України», – говорить Онопенко.

У своєму зверненні голова Верховного Суду зазначає, що згідно із законом кожний факт вчинення злочину повинен бути належним чином розслідуваний і по ньому має бути ухвалене відповідне рішення органом досудового слідства чи/та судом.

Відповідно до статті 94 Кримінально-процесуального кодексу України заяви громадян та повідомлення, опубліковані у пресі, є приводом до порушення кримінальної справи. За законом у справах про злочини, передбачені статтями 368 та 369 Кримінального кодексу України, досудове слідство провадиться слідчими прокуратури.

Джерело:

proUA.com

Комментарии