Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Голова ВСУ просить Медведька перевірити слова Волкова те, як він давав хабара судді

0 18

Голова Верховного Суду Василь Онопенко звернувся до Генерального прокурора Олександра Медведька з листом, у якому викладено прохання перевірити оприлюднену колишнім народним депутатом Олександром Волковим інформацію про вирішення ним свого часу в суді спірного питання за хабар. Про це повідомили «proUA» у прес-службі ВСУ.

У листі Онопенко зазначає, що виступаючи у прямому ефірі програми «Свобода» на телеканалі «Інтер» 19 грудня, Волков заявив: “У мене було одне питання, я підійшов до судді й кажу: “Мені треба вирішити”. Зауважу, питання цілком законне, я на 100% правий. Він на мене подивився і каже: “Олександре Михайловичу, в принципі, це питання коштує 100 тисяч, але для тебе, хрін з ним – тридцятка».

Цю інформацію, зазначає голова ВСУ, поширили й друковані засоби масової інформації.

«Зі сказаного О.Волковим випливає, що він дав не названому ним судді хабара, а цей суддя одержав від нього хабара за постановлення в інтересах О.Волкова відповідного судового рішення. Таким чином, фактично йдеться про вчинення двох злочинів у сфері службової діяльності – одержання та давання хабара, відповідальність за які передбачено статтями 368 та 369 Кримінального кодексу України», – говорить Онопенко.

У своєму зверненні голова Верховного Суду зазначає, що згідно із законом кожний факт вчинення злочину повинен бути належним чином розслідуваний і по ньому має бути ухвалене відповідне рішення органом досудового слідства чи/та судом.

Відповідно до статті 94 Кримінально-процесуального кодексу України заяви громадян та повідомлення, опубліковані у пресі, є приводом до порушення кримінальної справи. За законом у справах про злочини, передбачені статтями 368 та 369 Кримінального кодексу України, досудове слідство провадиться слідчими прокуратури.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар