Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Голова ВССУ: судочинство на належному рівні

0 16

15 липня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі – ВССУ). На порядок денний було винесено питання «Про стан здійснення правосуддя Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ у першому півріччі 2011 року та завдання на поточний рік».

У своїй доповіді Голова ВССУ Леонід Фесенко акцентував увагу на питаннях кадрового забезпечення роботи суду, значного навантаження на суддів, строків розгляду справ, методичної допомоги судам нижчого рівня тощо. Зокрема, він зазначив, що станом на сьогодні до складу суду обрано 91 суддю із 120, передбачених штатним розписом. Не повністю вирішено питання кадрових призначень і в апараті. Однак, за словами Леоніда Фесенка, завдяки професійній та ефективній роботі суддів і працівників апарату ВССУ здійснює судочинство на належному рівні.

Так, у першому півріччі 2011 року на розгляд ВССУ надійшло близько 40 тис. касаційних скарг, справ та заяв. Із них закінчено провадження у понад 28 тис. справ. Середній показник навантаження за місяць на одного суддю становив 86 скарг, справ та матеріалів. При цьому, за статистичними даними, трохи більшим було навантаження на суддів судової палати у цивільних справах.

Крім того, Голова ВССУ наголосив на необхідності суворого дотримання строків розгляду касаційних скарг, оскільки саме тривалий розгляд справ є однією з підстав для подальших звернень громадян до Європейського суду з прав людини.

Що стосується роботи пленуму ВССУ, Леонід Фесенко зазначив, що суддями спільно з працівниками апарату підготовлено проекти чотирьох узагальнень судової практики. Вони стосуються, зокрема, таких питань, як ювенальна юстиція; проблем при призначенні судових експертиз і використання їх висновків у кримінальному судочинстві; аспектів відповідальності за порушення грошового зобов’язання та порядку користування приміщеннями у будинках державного і громадського житлового фонду.

Теги:

ВССУ

Залиште коментар