Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Голова Верховного суду вимагає звільнення глави Вищого адмінсуду

0 15

Голова Верховного Суду Василь Онопенко пропонує достроково звільнити голову Вищого адмінсуду Олександра Пасенюка. З відповідною пропозицією він звернувся до Ради суддів адмінсудів України, повідомляє прес-служба ВСУ.

Голова ВСУ заявляє про неналежне виконання Пасенюком посадових повноважень, їх перевищення, систематичне порушення ним Конституції та законів України.

Також він звертає увагу на стійку схильність Пасенюка до ігнорування вимог законодавства та діяльності у не передбачений законом спосіб.

Пасенюк виявив нездатність до повного та системного усунення виявлених порушень у його діяльності як голови Вищого адмінсуду України, додає Онопенко.

Голова ВСУ вважає, що подальше перебування Пасенюка на посаді голови Вищого адмінсуду ставить під загрозу виконання адміністративними судами їх завдань щодо здійснення правосуддя на засадах верховенства права.

На переконання Онопенка, ситуація в адміністративному судочинстві загрожує негативними наслідками для виборчого процесу з виборів президента.

Нагадаємо, Пасенюк був призначений головою ВАСУ 22 грудня 2004 року, таким чином, термін його повноважень закінчується 22 грудня 2009.

4 грудня міністр юстиції Микола Оніщук висловив думку, що Пасенюк може займати цю посаду до того часу, поки не буде ухвалене рішення про призначення нового голови цього суду.

Нагадаємо також, що під час виборів Президента згідно законодавства ВАСУ повинен виступати як суд першої і останньої інстанції у разі оскарження їх результатів.

Джерело:

proUA

Залиште коментар