Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Голова Державної служби фінансового моніторингу України представив публічний звіт

0 26

14 квітня 2017 року відбулася презентація публічного звіту Голови Державної служби фінансового моніторингу України Ігоря Борисовича Черкаського про підсумки діяльності за 2016 рік.

Участь у заході взяли представники громадськості, провідні експерти з питань фінансового моніторингу та фахівці Держфінмоніторингу.

На початку свого виступу Голова Держфінмоніторингу зупинився на основних аспектах нормативно-правового забезпечення діяльності Служби, її структури та поінформував присутніх про головні функції Держфінмоніторингу щодо виявлення та блокування активів, які одержані злочинним шляхом чи пов’язані з фінансуванням тероризму, особливо в частині фінансових розслідувань щодо зловживань колишніх високопосадовців.

У цьому аспекті Головою Служби підкреслено, що на сьогодні за матеріаламиДержфінмоніторингу заблоковано активів та коштів, пов’язаних з колишнім Президентом України та екс-високопосадовцями, на суму, що перевищує 1,5 млрд. дол. США.

Також Ігор Черкаський зупинився на проведенні роботи підрозділу фінансової розвідки України в частині узагальнення типологічних досліджень, зокрема підготовці узагальнених типологій за останні три роки, основна увагу в яких приділена протидії відмиванню коштів від корупції та боротьбі з фінансуванням тероризму.

Далі Голова Служби детально зупинився на роботі з підвищення ефективності взаємодії з правоохоронними та розвідувальними органами, до яких Держфінмоніторинг направляє відповідні узагальнені матеріали.

Підкреслено, що у 2016 році до правоохоронних органів направлено 591 матеріал, а в цілому з березня 2014 по грудень 2016 року – 1953 узагальнених матеріали.

Наступним важливим аспектом діяльності Держфінмоніторингу, який відзначив Ігор Борисович Черкаський, стало питання забезпечення координації учасників системи фінансового моніторингу.

Така координація відбувається як на інформаційному рівні, завдяки Єдиній державній інформаційній системі, так і шляхом діяльності Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а також співпраці з професійними об’єднаннями суб’єктів первинного фінансового моніторингу та громадськістю.

Ігор Черкаський підкреслив, що без успішної координації між учасниками системи фінансового моніторингу, не було можливим проведення Національної оцінки ризиків та 5-го раунду оцінки MONEYVAL. Він відзначив, що за результатами Національної оцінки ризиків було визначено 15 загроз системи та ідентифіковано 37 ризиків у системі фінансового моніторингу.

Не оминув увагою Голова Служби такий важливий елемент роботи як  методична допомога та співпраця з суб’єктами первинного фінансового моніторингу.

Ним було відзначено, що на базі Навчального-методичного центру, що знаходиться у сфері управління Служби, лише у 2016 році пройшли навчання 1675 фахівців державного та приватного секторів. Також за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні у 2016 році було розроблено Збірку актів законодавства з питань протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (з коментарями та роз’ясненнями).

Голова Служби відзначив значний обсяг роботи Держфінмоніторингу на міжнародному рівні. Служба співпрацює з багатьма міжнародними організаціями, зокрема з FATF, MONEYVAL, Егмонтськоюгрупою підрозділів фінансових розвідок та іншими. Наразі Держфінмоніторингом укладено 73 Меморандуми про взаєморозуміння з іноземними підрозділами фінансових розвідок. У 2016 році Служба здійснювала обмін фінансовою інформацією з 154 підрозділами фінансових розвідок.

На завершення виступу Ігор Черкаський поінформував про плани на майбутнє в роботіДержфінмоніторингу. Так, важливим напрямком роботи буде продовження співпраці з комітетом MONEYVAL в рамках 5-го раунду оцінки, що передбачатиме удосконалення законодавства, співпрацю з  правоохоронними органами, поглиблення міжнародного співробітництва, удосконалення міжвідомчої взаємодії, забезпечення роботи Єдиної державної інформаційної системи, координація роботи щодо підвищення кваліфікації.

Після закінчення публічного звіту Голова Держфінмоніторингу відповів на питання представників громадськості та зазначив, що Служба, як координуючий орган системи фінансового моніторингу, з метою досягнення ефективних результатів у своїй роботі залишатиметься відкритою та забезпечить конструктивну співпрацю із державними регуляторами, правоохоронними органами, суб’єктами первинного фінансового моніторингу та особливо інститутами громадянського суспільства.

Окремо керівник Держфінмоніторингу висловив подяку кожному працівнику Служби за внесок у досягнуті результати.

Із Звітом Державної служби фінансового моніторингу України за 2016 рік  можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу у рубриці «Про Службу» – «Звіти про діяльність» – «2016».

Джерело:

Урядовий портал

Залиште коментар