Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генпрокурор прогнозує масові позови чиновників

0 19

Генеральний прокурор України Віталій Ярема прогнозує масові судові позови чиновників про поновлення на посадах, якщо Конституційний суд України визнає неконституційним закон про люстрацію.

За словами генпрокурора, у складній ситуації опиняться керівники установ і підприємств, в яких уже було звільнено людей. «Сьогодні, приміром, уже відбуваються призначення, зокрема, я вже призначив кількох прокурорів на адміністративні посади… Потім, якщо люди через суд відновляться, то їм необхідно буде надавати ту посаду, на якій вони працювали, а вона вже буде зайнята», – сказав Ярема.

Тобто, як заявив генпрокурор, це «викличе низку незручностей, суперечностей, і не бажано, щоб таке було в органах державної влади», і на практиці незрозуміло, як слід чинити в подібних випадках.

Ярема нагадав, що вже висловлював свою позицію щодо закону про люстрацію. «Я вважаю, що принцип індивідуальної відповідальності за вчинені дії, зокрема і за участь у репресіях, які проводила влада Януковича, необхідно доводити індивідуально, не може людина відповідати лише за те, що вона опинилася не в той час, не в тому місці і не на тій посаді», – сказав генпрокурор.

Нагадаймо, Верховний Суд України 17 листопада вирішив звернутися до Конституційного суду щодо конституційності окремих положень закону «Про очищення влади».

Закон про люстрацію, ухвалений парламентом у вересні, набув чинності 16 жовтня.

Джерело:

Радіо Свобода

Залиште коментар