Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генпрокуратура заборонила ДАІ розсилати водіям листи з штрафами

0 18

ДАІ заборонили карати порушників, ґрунтуючись лише на показаннях приладу «Візир», повідомляє «Сегодня».

За словами начальника прес-служби ГПУ Юрія Бойченка, Генпрокуратура зробила розпорядження начальникові ДАІ України Сергію Коломійцю з вимогою припинити штрафувати дорожніх порушників без їх відома. Тобто, тепер, згідно розпорядженню ГПУ, даїшники повинні зупиняти водіїв і разом з ними складати протокол, а не просто фіксувати «Візиром» перевищення швидкості, виписувати штрафи і надсилати поштою «листи щастя». Якщо розпорядження не виконується, то водій може подавати до суду.

ГПУ вважає, що використання «Візира» лише для фіксації порушень не відповідає конституційним правам, а також Закону «Про міліцію». «Дії ДАІ, яка тільки фіксує порушення, суперечать вимогам ст. 10 Закону «Про міліцію», відповідно до якого міліція повинна присікати адміністративні правопорушення», – свідчить один з пунктів розпорядження ГПУ.

За інформацією відомства, за останній час тільки в Донецькій і Тернопільській областях суди відмінили більше 100 ухвал інспекторів ДАІ про сплату штрафів (порушення були зняті на «Візира»).

Як сказала начальник прес-служби ДАІ Ніна Хмільовська, до ознайомлення з документами ДАІ не коментує розпорядження ГПУ.

Джерело:

proUA

Залиште коментар