Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генпрокуратура відмовила Тимошенко у порушенні справи на суддів КС

0 17

Генеральна прокуратура відмовила у порушенні кримінальної справи за заявами Юлії Тимошенко стосовно фактів хабарництва у Конституційному Суді України. Про це «proUA» повідомили у прес-службі ГПУ.

Згідно з повідомленням Генпрокуратура провела перевірку за розповсюдженими у засобах масової інформації заявами Тимошенко та іншими зверненнями стосовно фактів хабарництва у КС з метою прийняття певного рішення у справі щодо формування коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді.

«У ході перевірки Юлія Тимошенко надала пояснення у Генеральній прокуратурі, однак конкретних фактів хабарництва не вказала. Будь-яких документів про конкретних осіб, які пропонували хабарі, а також суддів Конституційного Суду України, які їх отримували, Юлією Тимошенко не надано. При цьому від підпису власних пояснень вона відмовилася», – йдеться у повідомленні.

«За результатами дослідчої перевірки факти хабарництва у Конституційному Суді України не підтвердились, у зв’язку з чим Генеральною прокуратурою України 8 квітня у порушенні кримінальної справи за фактами одержання та давання хабара відмовлено на підставі п. 1 ст. 6 Кримінально-процесуального кодексу України за відсутністю події злочинів, передбачених статтями 368 та 369 Кримінального кодексу України», – йдеться у повідомленні.

В ГПУ відзначають, що наразі триває перевірка тверджень щодо втручання в діяльність Конституційного Суду та вчинення тиску на його суддів з метою добитися винесення неправосудного рішення. За її результатами буде прийнято рішення відповідно до закону.

Нагадаємо, сьогодні, 8 квітня, Конституційний Суд оприлюднив рішення, яким визнав право депутатів входити до коаліції, навіть якщо вони не є членами фракцій, які її сформували. Таким чином КС визнав чинну коаліцію законною.

7 квітня лідер БЮТ Юлія Тимошенко півтора години свідчила у Генпрокуратурі щодо своїх заяв про тиск на суддів Конституційного Суду.

На брифінгу 29 березня Тимошенко заявила, що оточення президента України Віктора Януковича вимагає від Конституційного суду ухвалити рішення про легітимність створення нової коаліції у Верховній Раді і формування уряду до візиту глави держави в США, який запланований на 11 квітня.

Джерело:

proUA

Залиште коментар