Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генпрокуратура спростовує версію про фальсифікацію отруєння Ющенка

0 16

Генпрокуратура України спростовує версію про фальсифікацію отруєння кандидата у Президенти 2004 року Віктора Ющенка. Про це йдеться у відповідній заяві ГПУ, що є у розпорядженні «proUA».

«Версія про «штучне створення доказів самого отруєння» шляхом збагачення крові Ющенка В.А. діоксином представниками американських спецслужб, викладена у рапорті Чередниченко Л.В., спростовується висновками судово-медичної експертизи, історією хвороби Ющенка В.А. з результатами систематичних лабораторних досліджень його біологічних зразків за період з січня 2005 року по червень 2008 року, допитами лікарів, вчених, експертів тощо», – йдеться у заяві ГПУ.

Генпрокуратура заявляє, що опублікована заява відповідної Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин отруєння кандидата у Президенти України Віктора Ющенка, у якій йдеться про те, що слідча група Генпрокуратури розслідує лише одну-єдину версію у цій справі, про наявність доказів, які підтверджують факт маніпуляції з експертизами зразків крові потерпілого не відповідає об’єктивним матеріалам кримінальної справи.

Водночас, як повідомляє прес-служба Генпрокуратури України, «слідством встановлено, що Ющенко В.А., умисно отруєний токсичною речовиною 2,3,7,8-ТХДД (тетрахлородибензо-пара-діоксин) з метою посягання на його життя».

Разом з тим, йдеться у повідомленні ГПУ, з метою забезпечення об’єктивності та всебічності розслідування, з цього приводу проводиться перевірка, у зв’язку з чим допитуються свідки, направляються відповідні запити до експертних закладів та інших відомств, у тому числі і до Голови ТСК Володимира Сівковича про надання ним органу досудового слідства відповідних аудіозаписів та експертних висновків.

Крім того, ГПУ заявляє, що ініціатор вказаної перевірки – Чередниченко Л.В. ухилилася від дачі конкретних показань по суті свого рапорту від 26.08.09. як і від пояснень з приводу справжніх причин складення вказаного документу.

Питання про її звільнення, повідомляє ГПУ, з посади начальника відділу не пов’язано з подачею нею цього рапорту, а викликано реорганізацією в апараті Генеральної прокуратури України, проведеною 1 липня 2009 року, тобто задовго до подання вказаного документу: «З органів прокуратури вона не звільнена. До збігу двомісячного терміну після попередження (передбаченого законодавством) продовжують вживатися заходи щодо її працевлаштування на наявні вакантні посади».

Таким чином Генеральна прокуратура звертається до громадян, політиків та осіб, які займають відповідальне посадове становище в державі, утримуватися від коментарів, заяв та дій, які заважають повному всебічному розслідуванню та встановленню об’єктивної істини у справі.

Нагадаємо, раніше начальник відділу по нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими Генпрокуратури Лариса Чередниченко заявила про причетність до фальсифікації доказів у справі №49-1361 (про отруєння кандидата в президенти України Віктора Ющенка) високопосадовців Секретаріату президента і представників сім’ї Ющенка.

Однак пізніше на допиті Чередниченко сказала, що вже нічого не знає і не пам’ятає про отруєння Ющенка. «Її запитали, де знаходиться запис, ким і коли була проведена експертиза запису. Ні на одне питання Чередниченко не дала відповіді. Все, що вона говорила, зводилося до «я не знаю», «я не пам’ятаю», – розповіли джерела.

Джерело:

proUA

Залиште коментар