Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генпрокуратура порушила справу за фактом прослуховування Зварича

0 20

Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом порушення таємниці телефонних розмов народного депутата України Романа ЗВАРИЧА.

Про це «Левому берегу» стало відомо з власних джерел.

Зараз усі тематичні матеріали приєднано до справи №49-1361 – «справи про отруєння» кандидата на пост Президента України Віктора ЮЩЕНКА в 2004 році, проте, як очікується, найближчим часом будуть виділені в окреме провадження.

Р.ЗВАРИЧ звернувся до ГПУ після того, як «Левый берег», в рамках власного розслідування «справи про отруєння» опублікував цикл матеріалів, з яких виходило: у розпорядженні профільної ТСК ВР є файли із записами телефонних розмов «Романа» й «Марти», які обговорюють ніби-то можливості збагачення зразків крові кандидата В.ЮЩЕНКА діоксином в одній з клінік США.

Співробітниця ГПУ Лариса ЧЕРЕДНИЧЕНКО, з рапорту якої на ім`я генерального прокурора, власне, стало відомо про існування даних файлів, припускала: «Марта» – агентурне ім`я співробітниці американських спецслужб Катерини ЮЩЕНКО-ЧУМАЧЕНКО.

Надалі з`ясувалося: «Марта» – лікар, дружина брата Романа ЗВАРИЧА Марта ЛОПАТИНСЬКА-ЗВАРИЧ (у документах ГПУ вона фігурує як ЛОЗИНСЬКА-ЗВАРИЧ – ЛБ), з якою він по телефону радився на предмет того, де можна провести аналіз крові В.ЮЩЕНКА, що є в нього.

«У ході розслідування кримінальної справи органом досудового слідства буде ухвалено рішення про визнання Вас потерпілим і про повідомлення відповідним правоохоронним органам США щодо скоєння даного злочину стосовно громадянки США Марти ЛОЗИНСЬКОЇ-ЗВАРИЧ», – наголошується в листі заступника генерального прокурора України Миколи ГОЛОМШІ на ім`я Р.ЗВАРИЧА, що опинився у розпорядженні редакції «Левого берега».

Як повідомляв УНІАН, 21 жовтня Р.ЗВАРИЧ на брифінгу у ВР повідомив, що просить Генеральну прокуратуру України порушити кримінальну справу за фактом незаконного прослуховування його телефонних розмов.

Р.ЗВАРИЧ зазначив, що у 2004 році він дійсно мав телефонну розмову з дружиною свого брата Мартою ЛОПАТИНСЬКОЮ-ЗВАРИЧ, яка працює лікарем і проживає у США. За словами депутата, тоді він просив М.ЛОПАТИНСЬКУ посприяти у пошуках клініки чи лабораторії, яка могла б провести грунтовне дослідження крові тодішнього кандидата на пост Президента України Віктора ЮЩЕНКА і визначити, чим саме він був отруєний.

Однак, зауважив Р.ЗВАРИЧ, запис цієї телефонної розмови не зрозумілим чином потрапив у розпорядження Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка намагається встановити, чи дійсно В.ЮЩЕНКО був отруєний.

Він додав, що звернувся до Генпрокуратури з таким проханням ще тиждень тому, проте досі не отримав ніякої відповіді.

Джерело:

Уніан

Залиште коментар