Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генпрокуратура порушила справу проти судді КААС, який виніс рішення на користь Тимошенко

0 15

Генеральною прокуратурою за наслідками перевірки звернень народних депутатів щодо неналежного функціонування автоматизованої системи документообігу у Київському апеляційному адміністративному суді, порушено кримінальну справу відносно судді цього суду.

Про це «proUA» повідомили в прес-службі Генпрокуратури.

Згідно із повідомленням, перевіркою встановлено, що попри повне матеріально-технічне забезпечення вказаного суду необхідними ресурсами, функціонування системи автоматичного документообігу належним чином не забезпечено.

«Так, розподіл між суддями справ, у тому числі пов’язаних з виборчим процесом, здійснювався особисто головою суду без дотримання принципу об’єктивності, неупередженості, випадковості, що призвело до прийняття незаконних судових рішень і порушення виборчих прав громадян», – йдеться у повідомленні.

В Генпрокуратурі стверджують, що суддя цього суду, отримавши у провадження справу без дотримання законодавчо встановленого автоматичного порядку розподілу, незаконно вночі 17.01.10 перед голосуванням переглянув рішення прийняте за позовом представника одного з кандидатів у Президенти за нововиявленими обставинами, незважаючи на те, що таких обставин у справі не було.

«За наслідками неправомірного перегляду судового рішення було ухвалено постанову про задоволення позову, яка суперечить виборчому законодавству та правовій позиції Вищого адміністративного суду України з цього питання. Внаслідок таких дій істотно обмежено гарантовані законом виборчі права громадян», – йдеться в повідомленні.

«З огляду на характер та суспільну небезпечність виявлених порушень законодавства Генеральною прокуратурою за наслідками перевірки порушено кримінальну справу відносно судді Київського апеляційного адміністративного суду за ч.1 ст. 375 КК України та направлено подання до Вищої Ради Юстиції про звільнення його з посади», – констатують в Генпрокуратурі.

Також про виявлені порушення поінформовано Раду суддів адміністративних судів України та внесено Державній судовій адміністрації з цього приводу припис.

Джерело:

proUA

Залиште коментар