Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генпрокуратура буде жорстко реагувати за тортури

0 36

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка провів розширене засідання колегії Генеральної прокуратури з питань стану законності при розслідуванні фактів катування.

Лише за останні два роки зареєстровано понад 13 тис. заяв і повідомлень про катування та інше жорстоке поводження з людьми в органах внутрішніх справ. За період з 2005 року органами прокуратури надіслано до суду 335 кримінальних справ про злочини цієї категорії. Щороку їх кількість зростає.

Через застосування фізичного насильства поширеними є випадки, коли особи обмовляють себе у вчиненні тяжких злочинів. За цими цифрами стоять зламані долі та безневинно забрані людські життя. Усім відомі жахливі приклади у справах стосовно Світлани Зайцевої та інших.

Торік органами прокуратури було скасовано понад 200 незаконних постанов про відмову в порушенні кримінальних справ за фактами катування та іншого жорстокого поводження з людьми. На жаль не вживається достатньо заходів до розкриття цієї категорії злочинів. Як наслідок, до суду скеровано лише половину кримінальних справ за фактами застосування насилля працівниками дізнання та досудового слідства.

Міжнародною спільнотою до катувань та жорстокого поводження з людьми віднесено незабезпечення належних умов тримання осіб у місцях застосування заходів примусового характеру органів внутрішніх справ та слідчих ізоляторах кримінально-виконавчої служби.

Для усунення порушень конституційних прав громадян у зазначених установах прокурорами вжито низку заходів. За останні п’ять років припинено діяльність понад 350 спеціальних установ міліції, де умови тримання не відповідали вимогам закону. Це сприяло проведенню реконструкції та капітального ремонту в 140 установах і будівництву 12 нових ізоляторів тимчасового тримання.

Генеральний прокурор вимагає від прокурорів принциповості у вирішенні цих питань, ефективного використання усіх наданих законом повноважень для досягнення основної мети – викоренення фактів застосування правоохоронцями фізичного насильства. Кожен такий випадок має бути доведений до суду та заслуженого покарання.

Теги:

каутвання, тортури

Джерело:

ГПУ

Залиште коментар