Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генпрокуратура підозрює банк Клименка

0 111

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання владою та службовим становищем колишнім міністром доходів і зборів Олександром Клименком та іншими посадовими особами цього міністерства, а також ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Як повідомляє прес-служба відомства, в рамках розслідування, в тому числі, давалися доручення щодо встановлення банківських установ, які були підконтрольні колишньому главі Міндоходов і незаконно використовувалися або використовуються в даний час для переведення безготівкових коштів у готівку та притягнення їх до тіньових схем.

“Наприкінці червня цього року на виконання зазначеного доручення було отримано відповідь, в якій говориться, що встановлено підконтрольну Клименку банківську установу ПАТ “Грін Банк” (м.Київ, вул.Костянтинівська, 10), яка використовувалася і використовується для вищенаведених цілей”, – йдеться в повідомленні.

У прес-службі Генпрокуратури також повідомили, що у зв’язку з клопотанням слідчого 4 липня Печерський райсуд Києва виніс рішення про надання дозволу на проведення обшуку в приміщенні ПАТ “Грін Банк” з метою вилучення документів, комп’ютерної техніки, записів, предметів, а також грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, що мають значення для розслідування цього кримінального провадження.

Під час обшуку в приміщенні банку було знайдено та вилучено грошові кошти в розмірі майже 15 млн гривень і 150 тисяч доларів. Крім цього, в аналогічних банківських упаковках одного з українських банків також було вилучено 750 тисяч гривень, знайдених у фізичної особи.

“Слід звернути увагу, що найбільше клієнтів ПАТ “Грін Банк”, які знімали великі суми коштів готівкою, є жителями Донецької та Луганської областей. Також встановлені ще двоє клієнтів банку, які отримували грошові кошти готівкою в сумі понад 19 млн гривень кожен. Зараз перевіряється причетність вказаного банку до фінансування тероризму та сепаратизму на сході України”, – зазначили в Генпрокуратурі.

В даний час проводиться огляд вилучених документів і вирішується питання про внесення відповідних даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань за відповідними статтями Кримінального кодексу України.

Зазначене провадження відкрито за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 31 травня Служба безпеки України оголосила в розшук колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименко. Він підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 с. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Джерело:

newsru.ua

Залиште коментар