Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генеральний прокурор: Ізраїль загальмував екстрадицію Мельниченка

0 10

Ізраїльська сторони призупинила дії з екстрадиції в Україну екс-працівника Управління Держохорони Миколи Мельниченка.

Про це заявив генпрокурор України Віктор Пшонка в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, відповідаючи на запитання про те, чи реальна екстрадиція Мельниченка. “На жаль, на практиці буває така взаємодія з країнами, що не завжди екстрадиція виконується”, – зазначив він.

За словами Пшонки, Ізраїль за всі роки незалежності видав Україні “тільки одного громадянина”.

“Служба безпеки підготувала всі матеріали щодо екстрадиції Мельниченка, узгодила з Генеральною прокуратурою, але Ізраїль ставив слідству все нові й нові питання щодо збору документів, необхідних для екстрадиції”, – сказав генпрокурор.

“А потім враз усе призупинилося, і екстрадиція не відбулася”, – заявив Пшонка.

Як відомо, Микола Мельниченко є одним зі свідків у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе в 2000 році, а його аудіозаписи, нібито зроблені в кабінеті екс-президента Леоніда Кучми, вважалися одним із ключових доказів у справі.

Мельниченко стверджував, що Кучма причетний до зникнення й убивства Гонгадзе, бо негативно висловлювався на його адресу.

Проти екс-майора УДО була порушена кримінальна справа за розголошення державної таємниці, перевищення службових повноважень і використання підроблених документів.

23 вересня 2011 року слідчий СБУ виніс постанову про оголошення Мельниченка в розшук, з 14 жовтня він значиться у міжнародному розшуку.

18 жовтня 2011 року Шевченківський районний суд Києва виніс постанову про арешт Мельниченка у зв’язку з ухилянням від слідства.

Мельниченко на даний час перебуває в Ізраїлі.

Теги:

Микола Мельниченко, Георгій Гонгадзе, екстрадиція

Залиште коментар