Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

«Газпром» подав на «Нафтогаз» в Стокгольмський арбітраж позов про стягнення боргу

0 22

ВАТ «Газпром» звернулося в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК «Нафтогаз України» про стягнення заборгованості у розмірі 4,5 млрд дол. Про це йдеться в повідомленні прес-служби «Газпрому».

Відзначається, що позов поданий у зв’язку з неналежним виконанням НАК «Нафтогаз України» своїх зобов’язань по контракту № КП від 19.01.2009 купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 роках, накопиченої цією компанією значною заборгованістю за поставлений за контрактом природний газ і відсутністю платежів в рахунок поточних поставок».

Нагадаємо, «Газпром» з 9:00 понеділка за київським часом перевів «Нафтогаз» на режим передоплати за газ.

«З 10:00 московського часу 16 червня 2014 року ВАТ «Газпром» буде постачати природний газ НАК «Нафтогаз України» тільки в тому обсязі, який був попередньо сплачений згідно з умовами контракту. При цьому НАК «Нафтогаз України» зобов’язана забезпечити транзит природного газу в треті країни в повній відповідності з умовами чинного контракту № ТКГУ від 19.01.2009 між НАК «Нафтогаз України»і ВАТ «Газпром» про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 по 2019 роки», – йдеться в повідомленні.

Крім того, ВАТ «Газпром» розраховує на неухильне дотримання НАК «Нафтогаз України» своїх контрактних зобов’язань з транзиту газу в треті країни.

«Разом з тим, Європейська комісія була завчасно попереджена про можливі перебої з транзитом газу у випадку, якщо НАК «Нафтогаз України» буде несанкціоновано відбирати газ з транзитних потоків. ВАТ «Газпром» вже зроблені і будуть вживатися в майбутньому максимально можливі зусилля, спрямовані на недопущення потенційних перебоїв у транзиті газу для європейських покупців», – йдеться в повідомленні.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар